Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jaksaisko joku opastaa? Imetin esikoista 6 kk ja sitten siirryttiin osittaisimetykseen. En koskaan pumpannut maitoani. Nyt kakkosen kanssa kokeilin, ja sehan olikin ihan helppoa!

Vierailija
30.03.2006 |

Siksipä aloin aatella, että vois tällä kertaa tehdä niin, että imettäis vähän pidempään ja kun isi jää kotiin vauvan ollessa 9kk, pakastaisin maitoa pakkaseen ja imettäisin töistä tultua. Mutta onnistuuko tuo? Ja paljonko vauva tarvii rintamaitoa päivässä? Samanko verran kuin vastiketta? Pystyykö töissä olemaan, vai täyttyykö rinnat liikaa? nko kokemuksia?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
30.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

eihän 9 kk ikäisenä enää muutenkaan lapsi saa pelkkää äidinmaitoa, joten jos syötät aamulla rinnasta ja heti töistä tultua ja sitten siitä eteenpäin, riittänee, että isä antaa pullollisen äidinmaitoa päivän aikana ja tietysti muuta ruokaa kuten 9 kk ikäisen kuuluu jo syödä. Jos ei ole mitään syytä välttää lehmänmaitoa, voi sitten lapselle antaa maitopohjaisia vellejä tai välipalaksi maitopohjaisia vauvan jugurtteja ym. niin varmasti saa maitoa riittävästi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän yksi