Miten saan miehen leppymään? piätnyt mykkäkoulua jo kolme päivää?
ei enää jaksa. sanoin että olen ihastunut toiseen ja aion unohtaa sen ja sanoin että en aio pettää enkä tehdä muutakaan:( ei ois pitäny kertoo!
Kommentit (3)
Eihän kolme päivää vielä nyt mitään ole...Mietis vähän! Olet kertonut ihastuksesta ja miehen pitäisi jatkaa kuin mitään ei olisi tapahtunut.
Miehet vetäytyy aina " luolaan" kriisin sattuessa. Ei ne halua puhua, vatvoat ja analysoida. Kyllä se sieltä ulos tulee...
Eiköhän se mies ajan mittaan lepy. Tietystikään tuollaista asiaa ei ole kiva toiselta kuulla. Mutta itse olen sitä mieltä, että ehdottomasti teit oikein!
Kun pystyt paljastamaan hänelle ihastuksesi, se ei jää sinun sisällesi vaarallisesti kutkuttamaan. Ihastuksia tulee kaikille, mutta on todella hienoa, ettet lähde sitä lietsomaan. Ja että haluat sen sijaan parantaa suhdettasi omaan mieheesi.
Kerro tuo kaikki hänelle. Ja kerro, että rakastat miestäsi.
Päättäkää yhdessä tehdä jotakin, mikä tekisi teidänkin suhteelle hyvää. Mitä se sitten olisikaan: yhteinen kahdenkeskinen miniloma, yhteinen harrastus, päätös vähentää telkan katselua ja olla iltaisin enemmän lähekkäin toista hyväillen tms. tms.
Pidän sinulle peukkuja!
terv. eräs toinenkin, jonka on pakko saada olla yltiörehellinen ja joka on onnellinen siitä, että mies kestää kuunnella juttuni.. Miestäni kuitenkiin älyttömästi rakastan.
eri aihe. tosin vasta eilen alotti, mutta luulen että ei lopu ihan pian