Huomaatteko miten Soini ministereineen on kadonnut kokonaan julkisuudesta eivätkä anna haastatteluita.
Simon Elo ja Tiina Elovaara huijattu hoitamaamaan ryhmän asioita julkisuudessa. He ottavat sonnan nuorina ja hölmöinä. Toivottavasti Soini edes palkitsee heidät jotenkin, koska eduskuntaan ei ole ensi kerralla asiaa.
Kommentit (4)
Ovat ihan fiksuja, kun ei anna haastatteluja. Antavat ensin myrskyn laantua vesilasissa.
Kun ovat myyneet itsensä niin pysyvät ainakin näin aluksi ostettuina. Hallituskumppanit päättävät jatkossa siitä, mitä nuo saavat julkisuudessa sanoa ja mitä eivät. Nyt Kokoomus ja Kepu ovat käskeneet uuvatteja olemaan hiljaa.
Vierailija kirjoitti:
Simon Elo ja Tiina Elovaara huijattu hoitamaamaan ryhmän asioita julkisuudessa. He ottavat sonnan nuorina ja hölmöinä. Toivottavasti Soini edes palkitsee heidät jotenkin, koska eduskuntaan ei ole ensi kerralla asiaa.
Heidän poliitikon uransa on uhrattu - saavat kahden vuoden jälkeen jonkun nykyisen hallituksen tekijämiesten järkkäämän (enkä puhu nyt pelkästään persuista) lahjatyöpaikan jostain yrityksen johdosta/hallituksesta. Kolmas puheenjohtaja Elomaa on myös uhrattu, mutta hänellä nyt tuskin olisi poliittista tulevaisuutta ollut muutenkaan, vaan pääsee hyvätuloiselle kansanedustajan eläkkeelle, hänhän on yli 60. Tämän junailleet isot persujen herrat pysyttelevät tarkoituksella taka-alalla, jotta eivät saa negatiitivasta julkisuutta ja syövy ihmisten mieleen, kahden vuoden päästä sitten jonkun toisen puolueen listoilta yrittävät kansanedustajiksi. Ja eiköhän ainakin Jussi Niinistö pääse läpi. Sampo Terho on vähän siinä ja siinä, sillä iso osa hänen äänestäjistä tuli maahanmuuttovastaisuudella ja sillä, että Hallis kehoitti äänestämään häntä (itse kun ei ollut ehdolla). Soini saattaisi päästä läpi, jos vielä asettuu ehdolle, ehkäpä vielä miettii mitä tahtoo kahden vuoden kuluttua tehdä. Soini ottamisella johonkin toiseen puolueeseen on kuitenkin iso riski häneen liittyvän vahvan leiman takia, joten ottaako mikään iso puolue häntä?
Sitten on näitä pienempiä tekijöitä kuten Lindström, mutta tuskin pääsee läpi enää. Arja Juvonen saattaa päästä läpi, mutta häntähän ei Uuvatteihin mukaan edes otettu.
Soinihan on tällä hetkellä rivipoliitikko.