Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minne syömään Tampereella, kun yksi seurueesta allerginen?

Vierailija
21.05.2017 |

Todellakin on. En minä. On nähty, kun maha menee pienestä maustevoista sekaisin, vaikka koetti nopeasti raapia sen pois, kun ei viitsinyt valittaa. Hänelle parasta olisi, jos saisi vain jotain lohkoperunoita tai ranskalaisia ja peruspihvin. Meille muille käy mikä tahansa, hintatasolla ei ole nyt väliä, mutta ei ehkä ihan 50 euroa pihvi ja kaksi parsakaalia -ristissä paikkaa.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
21.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä vain kerro että mikä allergia on kyseessä.

Vierailija
2/7 |
21.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jättäkää suosiolla pois matkasta

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
21.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tacohouse.

Vierailija
4/7 |
21.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis kysymys oli vain, että mistä saisi pelkän pihvin ja simppelit perunat, ne käyvät hänelle. En jaksa muistaa kaikkia, mutta maito on tosi paha ja monet viljat, myös tattari on paha. Siksi jätän mielelläni kertomatta, kun hänelle ei käy gluteeniton ruoka sellaisenaan. Ollaan reissussa ja pakko hänen on jotain saada syödä. Ei ole majoitusta, vaan päiväreissu helatorstaina. 

Vierailija
5/7 |
21.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä tahansa perusravintolasta saa lohkoperunoita ja pihvin. Mikä siis on ongelma, ap?

Vierailija
6/7 |
21.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todellakin! Minullekaan ei käy maito- ja viljatuotteet, ja ongelmanahan ravintoloissa on voin käyttö pihvien paistamisessa esimerkiksi. Eli vinkkejä kaivattaisiin täälläkin. Tai onko etiketin mukaista pyytää esim, että saisi pihvinsä ja lisukkeensa pelkässä öljyssä paistettuna, eikä ollenkaan voissa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
21.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika yllättävän heikosti on pihvi+ranskalainen yhdistelmiä tarjolla nykyään ja ravintoloita on paljon, ei jaksa kaikkien ruokalistoja käydä läpi. Ravintolat ovat alkaneet tarjota enemmän muita lisukkeita. Sitten kun vielä annoksissa on sellaista, mitä ei ole pyydetty eikä ole listassa, kuten tuo maustevoi oli laitettu pyytämättä. Amarilloon ei haluta, huonoja kokemuksia. ABC:lla kyllä löytyy, mutta jos jotain vähän fiininpää olis kuitenkin. Ap. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kahdeksan