Lue keskustelun säännöt.
Niskaturvotus-ultra Jyväskylässä?
27.03.2006 |
Onko kellään kokemusta niskaturvotus-ultrasta yksityisellä? Missä paikoissa sitä Jyväskylässä tarjotaan ja millaisia kokemuksia teillä on siitä? Niin ja tietysti jos on vielä jotain tietoa hinnasta ja saako siitä kelalta mitään takaisin?
Tällaisia tiedustellen,
Mörötin
Kommentit (2)
ja maksoi muistaakseni reilut 60 euroa. Kela-vähennyksestä en muista, mutta samoissa hinnoissa nuo omavastuuosuudet taitavat olla kaikkialla.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Osa lähikunnista ostaa palvelun Ultramedistä, ja kävin siellä tässä raskaudessa ihan itse maksaen koska nykyinen kuntamme ei tarjoa np-ultraa näin " nuorille" . Siellä tekee tutkimuksen röntgenlääkäri mahan päältä ja sama mies ollut minulla molemmissa raskauksissa. Ilmeisen pätevä, tekee todennäköisesti hyvin paljon näitä alkuraskauden np-ultria juuri alussa mainitusta syystä. Ultramed on Mehiläisen yhteydessä, puhelinnumero löytynee netistä. Varmaan np-ultraa tekevät myös Mehiläisen gynet.