Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
netittömät viikonloput
setä
20.05.2017 |
lapsi on halunnut yhtä turhaketta(maksaa noin1000e) sanoin että saa 500 e jos pinoaa halot,noin 3 tunnin homma. Pitäisikö katkaista netti vai mikä ois ratkaisu.Rahan arvoainakin on hukassa. Onko muilla näitä ongelmia ja miten ootte ratkaiseet ne.
Kommentit (2)
Tässä mitään kasvateta ,toinen on ADHD, toinen 10 oppilas( varmaan homo tai jotain) lähtökohdat on samat. Minua ei tossa iässä kiinnostanut pätkänvertaa VANHEMPIEN talonrakennus projekti. Vituttaa kun joutuu ite kaiken tekemään.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Voin tulla pinoamaan halot jos saan 500 e kolmen tunnin duunista. Pienempikin korvaus motivoisi. Lapsesi on ilmeisesti piloille lellitty ja tottunut saamaan kaiken, mitä keksii pyytää. Vanhempana katsoisin peiliin ja arvioisin kriittisesti kasvatusmetodejani.