Kuraattori vastuuseen koulussa tapahtuvasta kiusaamisesta
Koska edellinen ketju poistatettiin, niin jatketaanpa uudella.
Joku kirjoitti minulle:
Tee kuraattorista rikosilmoitus. Aiheeton lastensuojeluilmoitus voi olla rikos.[/quote]
Oli niin ovela, että teki ilmoituksen oppilashuoltoryhmän nimissä. Sitä ei siis ollut allekirjoittanut kukaan. Mutta sossu kertoi, ettei tiedä ilmoituksen laatimisesta mitään, vaikka heidänkin pitäisi kuulua tuohon oppilashuoltoryhmään. Koululta ei muka tiedetty kuka tuon ilmoituksen oli laatinut. Aika psykopaattista touhua.
Kommentit (8)
Ja siis tiesin kyllä tekijän, koska hän on paikkakunnalla kuuluisa "koulun tekemistä" lukuisista lasu-ilmoituksista.
Vierailija kirjoitti:
Tuohan on oikeasti lapsellista touhua. Selkeädti kodtavst kun asiasta tehtiin julkinen.
Kostohan tuo oli.
Niin ja lukuisat opettajat ja muut viranomaiset varoittivat minua etukäteen, että kuraattori on kovin kostonhimoinen ja kannattaisi olla hys hys.
Tällaisten sadistien kynsissä lapsemme ovat kouluissamme.
En tiedä, miten asioissa oikeasti edetään, mutta ei kai virallisia lausuntoja voi tehdä vain jonkun oppilashuoltoryhmän nimissä niin, ettei ryhmästä kukaan tiedä asiasta mitään. Tottakai jonkun on oltava asiasta vastuussa ja jos tällaista tahoa ei löydy, niin se lasukin on mitätön. Miten sossu voisi ottaa vastaan ilmoituksen, jonka tekemiseen heidän pitäisi olla osallisena, mutta eivät ole? Eivät mitenkään.
Vierailija kirjoitti:
Niin ja lukuisat opettajat ja muut viranomaiset varoittivat minua etukäteen, että kuraattori on kovin kostonhimoinen ja kannattaisi olla hys hys.
Eivätkö nämä opettajat ja viranomaiset sitten saa tehtyä asialle mitään? Puhuit siinä toisessa aloituksessa rehtorin erottamisesta. Mitä siinä siis tapahtui? Eikö nämä muut viranomaiset olisi halukkaita jo oman virkansa säilyttämisenkin puolesta saattamaan kuraattorin vastuuseen omista tekemisistään? Jos rehtorikin sai jo potkut kuraattorin takia, niin ajattelisi, että tämä on jo uhka niiden muidenkin virkojen kannalta.
Tuohan on oikeasti lapsellista touhua. Selkeädti kodtavst kun asiasta tehtiin julkinen.