Kummasti se, että on pakko tehdä jotakin oikeasti vapauttaa estoista!
Kun vaan pakottaa itsensä tekemään asioita, niin saa rohkeutta ja vapautuu estoista. Mulla se kävi sitä kautta, että pitkän työttömyyden kautta pääsin työelämään, jouduin käyttämään bussia ja tapaamaan kaikenlaisia ihmisiä sekä työkavereina että asiakkaina. Voin sanoa kaikille teille mökkihöperöityneille, että kannattaa tuhat kertaa paremmin kuin mennä lääkäriin valittamaan, että pelkäät kaikkea!
Tiedän siksi, koska olen itse ollut siellä ja jo parissa viikossa sitä alkaa avautumaan paremmin kuin jollain lääkkeillä.
Kommentit (3)
Itsensä haastaminen sopivissamäärin on hyvästä :) Maltti on tietysti valttia, ettei tule luovuttaneeksi sen takia kun on vaatinut liikoja itseltään. Minä olen siedättänyt itseni pahimmasta hämähäkkikammosta.
Kun maailma on kaksion kokoinen, ei ihmisen ole silloin hyvä olla. Muistan miltä tuo tuntuu. Pilaa iloisenkin ihmisen mielen kun tarpeeksi pitkään jatkaa.
Ps onnea ap!