Rikkaan perheen aamupala.
Kristallilaseista tuoretta juuri puristettua appelsiinimehua. (Huom. kristallilaseista maistuu paremmalta).
Kopi Luwak sivettikissan pehmeää papanakahvia kullatuista mokkakupeista.
Aamupalaksi mitä haluamme siis ja kokki tekee meille mitä vaan ruokaa.
Ruuasta ei ole pulaa, hummerista kaviaariin kaikkea siltä väliltä.
Kommentit (9)
Oikeasti rikkaissa piireissä tosiaan käytetään tuota kristallilasi-kikkaa. Juoma voi olla vaikka hanavettä tai halpaa makuvissyä. Kyykkyviini kaadetaan tarjoiltavaksi karahviin. Vain nousukkaat brassailevat hienoilla pulloetiketeillä ja kalliilla juomilla.
Tää on selvä provo. Mut silti hauskaa sarkasmia.
Aamupaskat töräytetään kultamaljaan.
Sinettikissanpaska kahvi parempaa mustana, sokerilla, kermalla vaiko molemmilla? MInä yhdistän kahvin, appelsiinimehun ja vaniljajäätelön. Juon siis kahvini kylmänä.
sivistynyt mualainen
Sorry kirjoitusvirhe. Siis sivetti ei sinetti:)
Vierailija kirjoitti:
Aamupaskat töräytetään kultamaljaan.
Ja tarjoillaan palvelusväelle
Hah olette te barbaareja kun hummeria aamulla syötte, oikea aika hummeeille on lounaalla. Vielä kun kertoisit että teillä olisi tryffeleitä illallisella tai hanhenmaksaa lounaalla, hah hah
Vähän enemmän yritystä, kiitos.