Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Onko teistä joku ikä kun naisen mahdollisuudet löytää hyvä mies heikkenevät erityisesti yleensä? Minusta näyttäisi että 45 vuotta.
06.05.2017 |
Naisellisuus alkaa hävitä ja se on turn off parisuhdemarkkinoilla. Ja sitten taas 65-vuotta on seuraava iso rajapyykki. Silloin on lähes mahdoton tilanne.
Kommentit (7)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sänkyseikkailuihin vai vakavaan suhteeseen? :)
Eläkeikäisiä parisuhteeseen pystyviä miehiä on paljon vähemmän kuin naisia.
55-vuotiasta miestä alkaa pelottaa yksinäinen vanhuus. Ovat jo paljon valmiimpia tekemään parisuhteessa kompromisseja, ja näkemään timmin vartalon sijaan vakaata luonnetta.
n. 30. eli kun miesten status lähtee nousuun työelämän myötä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
40. Mutta tilanne muuttuu 15 vuotta myöhemmin. Olen huomannut, että 55-60 -vuotiaita miehiä hirvittää yksinäinen vanhuus huomattavasti enemmän kuin samanikäisiä naisia. Osittain varmaan siksi, että aikuiset lapset usein pitävät enemmän yhteyttä äitiinsä kuin isäänsä, jos vanhemmat ovat eronneet.