Minä en edes omista aurinkolaseja.
Käytättekö te muut aina aurinkolaseja tällaisilla keleillä?
Itselläni on silmälasit ja sellaisen malliset, ettei niihin saa päälle klipseillä aurinkolaseja. Vahvuuksilla olevia en viitsi teettää, koska sitten pitäisi raahailla aina mukana tavallisiakin silkkareita. Piilari-aurinkolasiyhdistelmää en voi juurikaan pitää, koska teen töissä pitkää päivää näyttöpäätteellä, enkä voi siinä käyttää piilareita.
No, silmäni ovat likinäköisyyttä lukuunottamatta hyvässä kunnossa ja silmäryppyjäkin ikäistäni vähemmän (ikää 40v), joten ei kai tuo sitten niin must olekaan.
Ovathan aurinkolasit sitä paitsi aika tuore keksintö, luonto on antanut meille keinot suojata silmiä ilman niitäkin.
Kommentit (3)
Mulla on parit Pradan isot trendilasit ja lisäksi aion teettää yhdet vahvuuksilla olevat joihinkin halvempiin kehyksiin.
Sitä paitsi harvoilla aurinkolaseilla näkee minusta kunnolla, ovat usein liian hämärät.
Ne vaan on aina väärässä laukussa tai taskussa.