Löysin kirpparilta aivan ihanan mekon
Kommentit (8)
Joo huomasin ja kuvasinkin sen " mekon". Aina kannattaa säilyttää noin mukava sattuma. Jos vaikka samanlaisia osuisi vatsaan myöhemminkin :)!
Olen kohtalotoverisi. Ostin mekon silti, motivaatiovaatteeksi. Kävikin niin, että laihduin liikaa, ja mekko jäi isoksi :) Ei jostakin syystä kuitenkaan haittaa ;)
Vierailija kirjoitti:
Pekka ja pätkä hehe
teidän kuvat ovat vessan seinällä mutta en kerro missä. Olkoon semmonen pokemon metsästys . Vihje : poliisitalolla päin.
Minä sitten taas pokemondeeraan teidät ja kiinnitän sinne uudet kuvat jotka te käytte asiallisesti kuittaamassa ok?
Salin kahvi on hyvää. Ja kiva lukea ne lehdet .
Kummallinen ketju. Missään ei ole ikinä ollut näin paljon laihtuneita naisia kerralla ja tuo kakkonen odottelee jotain ihme sattumaosumia vatsaan :D
Mä mittasin aikoinaan vaaksalla (peukalo-keskisormiväli käsi levitettynä), että mun sopivissa vaatteissa on vyötärö vaikkapa 2 vaaksaa ja pari senttiä. Oli helppo mitata vaatteen sopivuus suurin piirtein ihan kaupassakin, niin ei ota liian pientä tai isoa sovitettavaksi.
Minä löysin alesta mekon, joka silloin oli mielestäni maailman kaunein, ja ostin sen, vaikka en mahtunut siihen. Parikymmentä vuotta myöhemmin laihdutin lähes 50 kiloa ja löysin mekon varastoa inventoidessani. Nyt se on minulle väljä!