Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Olisiko Rehula voinut A-studiossa vaan sanoa, että kaikille taataan perustoimeentulo ja asunto ja jos sillä ei pärjää niin sitten täytyy tarkastella omia menoja ja/tai mennä toihin
26.04.2017 |
Sehän se totuus on kuitenkin vaan näin ei voi kenkään sanoa. Onhan meillä lottovoittajiakin jotka ovat persaukisia muutaman vuoden päästä. Oikeita köyhiä ei Suomessa ole. Olisiko Rehula voinut kertoa totuuden ja jatkaa poliittista uraansa?
USAssa keskustellaan siitä kuinka voi paremmin elättää itsensä ja meillä kuinka toisille kuuluu enemmän muiden maksamia tukia. Siksi siellä työttömyys on puolet meidän luvuista vaikka siellä on neegereitä 40 miljoonaa. Näillä siis työttömyys on perinteisesti kaksinkertaista heikkolahjaisuudesta johtuen.
Saako politiikassa kertoa totuuden?
Kommentit (0)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa