2,5v poika ontuu sillontällöin , nyt viikon ajan aristellut toista jalkaansa päiväkodissa lähinnä
kotona en ole huomannut mtn ja on kerran osoittanut jalkapöytää kun kysytty mihin koskee. ei muuten valita ei ole tiettävästi satuttanutkaan mihinkään. satunnaisesti ontuu. sanoivat että vie varmuuden vuoksi kuvattavaksi, eikö tämä ole vähän liiottelua? jos on esim tärähtänyt, kun hänellä on tapana hypätä rattaiden kyydistä pois tasajaloille
Kommentit (3)
Jos johtuu niistä. Puristaa tai on joku pieni tikku siellä.
Entäs ulkokengät? Päikkärissä kun ulkoillaan aikapaljon.
Mun mielestä ei tarvi mennä näyttämään jos ei kotona yhtään arista.
Voihan pikkunen hakee huomiooki, kun tarhatädit paijaa ku sattuu.. ;)
tai sitten sandaalit joita tämä pikku jääräpää haluaa välttämättä pitää jalassaa tarhassa. luulisi että jos hankaa niin vaihtaisi tossuihinsa, taikka tädit huomaisivat kokeilla johtuuko sandaaleista.
en kyllä tosiaan kotona näe mtn, pitää viikonloppu tarkkailla. kuvauttaminen moisen takia tässävaiheessa olisi vähän hassua , kun ei kotona kerran linkuta yhtään
Vein hänet lastenlääkärille joka sanoi että flunssan tavallisin jälkitauti on että lonkkaniveleen kertyy nestettä.Tämä aiheuttaa ontumista. En ollut koskaan kuullutkaa moisesta. Voisiko teidän pojalla olla sama vaiva? Pienistä kun on niin vaikea sanoa..