Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hullun rakkauden määritelmä?

Vierailija
10.04.2017 |

Missä vaiheessa rakastuminen menee ns. överiksi? Tai siis äsch...kun mulla taitaa olla sellainen tunnetsunami itselläni meneillään ja kyseessä on ilmeisesti yksipuolinen kaukorakkaus yhteen ihanaan ihmiseen. :/ Mietin vain, että milloin mun pitäisi huolestua näistä ajatuksistani? Mä oikeasti suorastaan palvon häntä...samalla olen tosi innoissani ja energinen, mutta kuitenkin alakuloinen, surullinen ja ikävissäni. Nämä tunteet repivät mut hajalle. :( Voiko tällaisesta aiheesta päästä/mennä terapiaan?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi sua onnellista/onnetonta.. Tiedän sen tunteen kun on yhtä aikaa täynnä energiaa ja epätoivoa. Itse olen paininut samassa suossa nyt jo yli vuoden ja se ei tunnu helpottavan. Onko sinun piina jo pitkään jatkunut? En tiedä mikä auttaa, itselläni on välillä "rauhallisempia" kausia jos on paljon menoja ja kiireitä mutta viimeistään kiireen helpottaessa se kaipaus taas löytää tiensä ajatuksiin.

Mä tiedän että päätös pitäisi saada tälle asialle. Sen myötä rauha palaisi sisälleni. Auttaisi jos juttelisin kyseisen ihmisen kanssa niin kuin aikuiset tästä aiheesta.. Mutta en voi sitä tehdä, olosuhteista johtuen.. Toivottavasti sinä voit tehdä jotain enemmän? Yritä tavoitella rakkautta. Jos saat pakit, voit saada sydämesi takaisin ja joskus se vielä rakastuu johonkin sinulle vielä parempaan. Tai sitten saat hänet ja se on vasta alku.

Ihminen on heikko rakkauden edessä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla