Mitä ajattelette miehestä, joka vuodesta toiseen, ottaa puheeksi halunsa rymäseksistä.
Ajatuksenakin jo niin törkeä loukkaus, että ei voi selvemmin sanoa, etten riitä, haluaa pettää ja nöyryyttää mua. Tehnyt sen hänelle selväksi, mutta niin se vain pitää ottaa esille useamman kerran vuodessa. Seuraa aina riita.
Kommentit (19)
Ekalla kerralla oisin sanonut ettei mua kiinnosta. Toisella kerralla oisin sanonut että asia on jo käsitelty, turpa kiinni. Kolmannella jankkauskerralla näyttäisin ovea. Ja tätä olen noudattanut, oli kyseessä sitten mikä tahansa mun arvoja vastaan sotiva juttu. Jos arvot ovat ristiriidassa ja toiselta vaaditaan toistuvasti jotain mitä hän ei halua, suhde päättyy siihen.
Miksi sä olet tuollainen ääliön kanssa? Mikä siinä on niin ylivertaisen ihanaa että sä jaksat sitä kuunnella vai onko yksin olo sulle sellainen mörkö että mieluummin seukkaat sian kanssa ?
Haluaa ryhmäseksiä. Päästä mies pervoilemaan jonkun porukan kanssa ja ota itsellesi mies jolle riität.
antaa pojan puhua. tuo sitten itse kolmannen miehen pyörimään sänkyyn, jos ei ilman malta olla
HAHA
Mitä, ajattelette, naisesta, joka, käyttää, pilkkua, laittoman, paljon, ja väärissä, paikoissa?
Kävisin miehen kanssa kiihkottoman, perusteellisen keskustelun aiheesta. Lopuksi toteaisin, että en tule koskaan riittämään hänelle suhteen tässä osassa, joten minusta olisi järkevintä erota. Hän saa toteuttaa fantasiansa jonkun toisen kanssa ja tulla onnelliseksi, minä jatkaisin omaa elämääni siten kuin haluan.
Vierailija kirjoitti:
Mitä, ajattelette, naisesta, joka, käyttää, pilkkua, laittoman, paljon, ja väärissä, paikoissa?
mielestäni, naurattaa!! :D
Ihme kärttyilyä täällä. Aloitusviestissä ei mainita mitään ryhmäseksiin liittyvien sukupuolista. Aika moni mies kuitenkin myös kiihottuu ajatuksesta että toinen mies panee omaa vaimoa.
Te olette ahdasmielisiä.
Ja ryhmäseksi on hyvässä ryhmässä kivaa. ;)
Ajatukseksi tulee että miehesi haluaa selkeästi kokea ryhmäseksin tässä elämässä. Älä seiso unelmien tiellä
Ajattelen että haluaa ryhmäseksiä.
No periaatteessa ei ole mitään ryhmäseksiä vastaan, mua ei vaan henkilökohtaisesti kiinnostaisi.
Lemppaa ukkosi tai annat sen harrastaa.
Miehillä on fantasioita, deal with it.
Ei se tarkoita ettetkö riittäisi hänelle, eikä todellakaan kannata olla heti eroamassa hänestä sen takia jos kaikki muu on hyvin. Jostain syystä jotkut tähän vastanneet tuntuvat elävän fantasiamaailmassa, missä mies (tai miksei myös nainen) ei halua ketään muuta kuin kumppaniaan.
T. Mies
Onpas agressiivista suhtautumista täällä. ryhmäseksi on kuitenkin varmaan yksi yleisimmistä seksifantasioista. Ja sitä se onkin: seksifantasia. Se ei tarkoita etteikö oma puoliso olisi "riittävä". Terveessä suhteessa pitäisi mielestäni uskaltaa puhua fantasioista ja niiden toteuttamisen mahdollisuuksista pitää pystyä keskustelemaan rakentavasti. Jos aloittaja kokee kertakaikkiaan mahdottomaksi ajatukseksi fantasian toteuttamisen (ollen itse mukana tai sitten ei), niin jää miehen valittavaksi elääkö suhteessa jossa fantasian toteuttaminen ei ol mahdollista vai eroaako. Ryhmäseksi on kyllä niin tavallinen ja kesy fantasia, että ainakin itse soisin sen miehelleni.
Pakkomielteinen haihattelija. Hullun ja tervejärkisen ero on juuri siinä, että meillä kaikilla on ajatuksia, jotka ovat sopimattomia puheenaiheita ja tekoja, mutta vain pimahtanut pyrkii toteuttamaan ne oikeasti.
Suostu toki, mutta vaadi että se kolmas osapuoli on mies joka fistaa puolisoasi.
Mitä ihmettä? Miksi puolisosi seksifantasia loukkaa ja nöyryyttää sinua? Kyseessä on kuitenkin varmasti se luonnollisin fantasia. Jos puolisosi on yhtä ihmeissään ja pyrkii tuomaan sitä aika ajoin esille jos ymmärtäisit joskus vaikka hänen pointtinsa? Suostuminen ja ymmärtäväinen suhtautuminen ovat kuitenkin vielä kaukana toisistaan.
Hän tuskin haluaa loukata sinua, vaan haaveilee ryhmäseksistä. Se ei ole vaarallista. Miksi se loukkaa sinua? Miksi sinua loukkaa että hän haluaa tuntea kaksi suuta yhtä aikaa vartalollaan, ehkä nuolla samalla kun yhtyy? Varmasti hän valitsisi sinun kloonisi siihen mukaan, mutta tiedätkö, se on aika mahdotonta.
Jos olet noin huonoitsetuntoinen ja ikävä ihminen, on ehkä miehellesikin parempi jos eroat hänestä. Hän voi löytää vaikka inhimillisemmän kumppanin.
Mitä pahaa on siinä, että haluaa ryhmäseksiä? Eihän se suhun ap liity millään muotoa, etkä tule ikinä koskaan löytämään miestä, jolle "riität". Ettekä te kukaan muukaan. Ihan jokainen mies tässä maailmassa fantasioi seksistä muiden kanssa. Kun kadulla on tyttöjä kesämekoissa, on täysin normaalia että tulee mieleen seksi ja se kuvitellaan omassa päässä. Sitten on vielä porno, Instagram jne. Sun miehesi nyt vaan sanoo ääneen sen, mitä muut ei uskalla, kun kotona on nainen, jonka käsitys ihmisen seksuaalisuudesta on lapsen tasolla. Sitäpaitsi kaikki tuntemani kaverit ovat pettäneet ainakin jossain vaiheessa jollain tasolla. Humala laskee kynnystä ja kiihottuneena on vaikea sanoa ei. Mutta ei se liity siihen omaan naiseen myöskään mitenkään. En kuitenkaan hyväksy pettämistä, mutta suhtaudun siihen rationaalisesti.
M37
Tosi törkeää. Mutta toisaalta voithan sanoa että kyllähän se käy mutta se kolmas on salskea isokaluinen nuori treenattu mies. Sinä kun haluat kerrankin saada kunnolla.