Onneton rakastuminen naiseen...olen itsekin nainen
Välillämme oli flirttiä ja lämminhenkisiä katseita ja hieman kosketuksiakin. Tunnustin hänelle tunteeni, mutta hän kiivastui ja säikähti tilanteesta ja antoi pakit. Olen nähnyt hänet sen jälkeen ja hän oli aivan kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan. Olen varma, että tunne oli ainakin jossain vaiheessa molemminpuolinen.
Miten voisin unohtaa hänet tai päästä tilanteessani eteenpäin? En pysty unohtamaan häntä ja uskon, että hän tarvitsisi enemmän rakkautta ja hellyyttä kuin mitä hän on viime aikoina saanut. Haluaisin tehdä hänet aidosti onnelliseksi ja itse kaipaan häntä todella paljon. Mitä teen?
Kommentit (5)
Hän on vieläpä elämäni aikana ensimmäinen nainen, johon rakastun tai edes ihastun näin voimakkaasti. Olin ennen hetero. Tässä on ollut pähkäilemistä oman seksuaali-identiteettinikin kanssa (kaiken muunkin hiljattain elämässäni tapahtuneen lisäksi). Olen tavallaan "pettänyt" itseni, enkä uskaltaisi kertoa vanhemmilleni, jos mulla olisi suhde naisen kanssa. Tunteeni ovat jotenkin aivan sekaisin. Mikä tähän voisi auttaa. :'(
Vierailija kirjoitti:
0/5
Ei ole provo. Kunpa olisikin. :'(
Vierailija kirjoitti:
apua taas tämä.
Taas? En ole varmaankaan maailman tai edes Suomen tai edes AV-palstan ainoa ihminen, jolle on käynyt näin.
0/5