Suvi Pitkänen tuhosi ulkonäkönsä kauneusleukkauksilla
Suvi ennen
http://static.iltalehti.fi/bigbrother/bbsuvijuttu1709HL_bb.jpg
Suvi jälkeen
http://i0.wp.com/suvipitkanen.metropoli.net/wp-content/uploads/2015/04/…
Kommentit (55)
Tuo on ihan väärä henkilö tuo ensimmäisessä kuvaasa oleva nainen. Tuo on BB Suvi eikä Pitkänen you old fool
Ensimmäisessä linkissä ei kyllä ole Pitkäsen Suvi.
Haha, onko tää vitsi? Eihän tuo ylempi ole Suvi Pitkänen vaan Suvi Pehkonen :D Vaikka totta on, että S. Pitkänen pilannut ulkonäkönsä (tunsin hänet lapsuudessaan).
Hahhaaa! Outo ennen-jälkeen muodonmuutos. Aivan kuin eri ihminen! :DDDD
Tuo suu on kyllä niin omituisen näköinen
tulipas sexystä pörröpäästä hurjan näköinen! ihan kun ois .ittu naamassa! pelottava suuntaus
Inhoan tota poskipäämuotia. Miehekkäät kasvonmuodot ei todellakaan sovi kaikille naisille!
Kulmakarmat.. tai .. mitkä NOI edes enää on??!! Tsiiiiiiiiiiisus! Kuin otsaan niitä saa vielä!!!?? HUH HUH!!!
Sama pätee myös muihin silaribimboihin esim. Martina Aitolehti, miss Helsinki-tyrkyt, Sofia Ruusila jne.
Roskajulkkisten freakshow.
Vierailija kirjoitti:
Söpöt potoxihuulet.
Botoxia ei käytetä huuliin.
Minäkään en tajua tuota "kauneus"muokkausta, oli se sitten botoxia, restylanea tai leikkauksia. Järjestään niillä on rumat ankahuulet tai jopa apinan turpaa muistuttava suu (anteeksi apinat). Ja silarit yleensä epäluonnolliset pallot rintakehän päällä
Luulen, että kyseessä on samankaltainen olmiö kuin anoreksiassa: ihminen katsoo peiliin ja näkee siellä kauniin, hoikan, tässä tapauksessa muokatun itsensä, vaikka totuus on päinvastainen.
Miten Kimin Minttu näyttää nyt ihan erinäköiseltä. Paremmalta. Oli jonk u muotilehden kannessa.
En ota kantaa Suvi Pitkäseen, en edes avannut ap:n linkkejä, mutta tiedän suurin piirtein, mistä on kyse.
Yleisellä tasolla ajateltuna, tämä "ankkahuuli-villitys" on kauneustrendi, jota en ymmärrä enää ollenkaan. Nostan kädet ylös: en rehellisesti tiedä, mikä siinä on tavoiteltavaa niin monen silmissä.
Joidenkin Hollywood-tähtien kauneusleikkaukset ja kiristykset parin vuosikymmenen takaa, vaikka olivat nekin hirveitä, niin niistä pystyi kuitenkin ymmärtämään, mihin ne pyrkivät ja miksi.
Mutta tämä täyteaineilla kasvojensa turvottaminen menee ohi kokonaan.
Vierailija kirjoitti:
Haha, onko tää vitsi? Eihän tuo ylempi ole Suvi Pitkänen vaan Suvi Pehkonen :D
Ahaa, lopultakin tiedän kuka se stereotyyppinen kouvolatukka on.
Luulin, että bb suvi on Pitkänen.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Miten Kimin Minttu näyttää nyt ihan erinäköiseltä. Paremmalta. Oli jonk u muotilehden kannessa.
Mintun naama on erinäköinen.Kiinnitin kanssa samaan huomiota,poskipäät isommat ja oudon muotoinen.Kasvot näyttävät siltä,että olisi laittanut botoxia ja täyteainetta.
Söpöt potoxihuulet.