Noniin. Vilkaiskaa tekin aika-ajoin lempifarkkujanne valoa vasten, nimim. Reikä persuksissa ties kuinka pitkään
Ettei siellä vaan ole sellaista kulumaa, jota ei oikeastaan näe kuin valoa ja ihoa vasten. Heh.
Kommentit (10)
Heh. Minulla kävi uimapuvun kanssa noin. Musta uimapuku oli huomaamattani kauhtunut ja valossa kuulsi läpi.
No minä tarkastelen vähän pakko-oireisestikin housujen saumoja, varsinkin verkkareissa kun näyttää ompeleet helposti löystyvän. Tai no helposti ja helposti, ikivanhojahan noi mun vaatteet on.
Mun lempparifarkkujeni haarat ovat kuluneet ihan haperoksi jo aikoja sitten. Odotan sitä päivää, kun ne ratkeavat. Monesti kannan mukana varalegginssejä, joihin vaihdan, jos farkut sanovat sopimuksensa irti. Yleensä en käytä legginssejä ihmisten ilmoilla, mutta ennemmin puen ne kuin painelen perse paljaana kaupungilla.
Älkää tarkastako, jotain iloa meille miehillekin.
Öjhbhj kirjoitti:
Heh. Minulla kävi uimapuvun kanssa noin. Musta uimapuku oli huomaamattani kauhtunut ja valossa kuulsi läpi.
Oijoi :D
Multa repes eilen mun lempparifarkut haaroista. Vähän kyllä harmitti, kun niitä ei myydä enää.
Mulla oli tullut farkkujen haaroihin todella iso reikä ihan huomaamatta. En tajua miten en ollut huomannut mitään, yhtenä päivänä vain satuin näkemään sen. Toivottavasti en ihan kauhean kauaa ollut kulkenut sen ison reiän kanssa.
Vierailija kirjoitti:
Multa repes eilen mun lempparifarkut haaroista. Vähän kyllä harmitti, kun niitä ei myydä enää.
Tästä syystä ostin kahdet, ja harkitsen vakavasti kolmansien hakemista kun eilen ko. liikkeessä käydessäni näytti olevan vieläkin muutamat jäljellä.
Kyllä, kannattaa tsekkailla niitä housujen haaroja. Mulla repesi haaruksista housut muutama päivä sitten, lähemmällä tutkimisella kangas oli kulunut tosi haperoksi. Pari vuotta vanhat housut.