Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

karppaajat,millä korvaatte leivän aterioilla?

Vierailija
20.03.2006 |

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei varsinaisesti millään, leipä vaan jätetään pois, jos sitä on aterioilla syöty. Tietysti muuten lisätään paljon salaattia ja muita kasviksia. Ehkä sitä voisi ajatella leivän korvaamisena.



Joskus iltapalalla laitetaan leikkeleitä salaatinlehtien päälle, jolloin leipä on tavallaan korvattu salaatinlehdillä.

Vierailija
2/2 |
20.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Luitteko Hesarin mielipidesivuilta vähän aikaa sitten, kun isoäiti kirjoitti olevansa erittäin huolestunut, kun hänen lapsenlapsiaan pidetään jollain ihme emäsdieetillä. Lapset ei saa syödä juuri mitään terveelliseen ruokavalioon luokiteltua. Pois esim. juurekset, omenat, täysjyvävilja jne. Aamupalakin kouluikäisillä pari pilleriä vaan. Huh-huh.



Siihen sitten pari ravitsemustieteen proffaa vastasi, että on ihan huuhaata koko dieetti. Ja että lapsilla ei saa noudattaa mitään dieettejä, jos ei ole todettu jotakin sairautta esim. keliakiaa.



Mutta aina löytyy kysyntää, mitä hullumman dieetin vaan joku keksii. Uusi myy ja veriryhmädieettien yms. keksijät saa suuret rahat kirjoistaan. Hullua hommaa!



Ihmiset ei halua uskoa, että laihtumisessa on kyse vain siitä, että söisi vähemmän kuin kuluttaa..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi viisi