Miten kauan jouduitte eropäätöksen jälkeen asumaan yhdessä?
Vai muuttiko jompikumpi heti pois? Jos asuitte yhdessä, niin miten se sujui?
Kommentit (8)
Muutamia viikkoja.. noin 2 kuukautta. Olihan se aika raskasta aikaa. Mutta kyllä sen kesti. otin tähtäimeksi sen päivän jolloin mies muuttaa pois. Se kun oli tiedossa.
Muutaman kuukauden. Oltiin kuin sisko ja sen veli: Intohimo oli sammunut, mutta ystävyys oli tallella. Jatkettiin entiseen malliin niin pitkään, että sain pankista lainan, maksoin avovaimon ulos ja se etsi itselleen uuden asunnon.
Pari viikkoa. Tästä osan mies nukkui kavereidensa nurkissa. Oli sen verran vaikeaa minulle, mies siis oli se "jättäjä", ero tuli täysin puun takaa. Itse yritin olla pois kotoa mahdollisimman paljon; kävin kotona vain nukkumassa. Asuttiin tuolloin kaukana minun kotikaupungistani, eli ei oikein ollut paikkaa mihin mennä. Asunnossa oli kaksi makuuhuonetta, joten muutamat yöt mies nukkui siellä levitettävällä sohvalla.
Pari kk kunnes sain asunnon. Olin jo kauan nukkunut eri huoneessa.
Kaksi kuukautta. Ihan hirveätä, mutta tiesipähän ainakin että pian tulee muutos.
Up