Menin lupaamaan miehelle etten jätä häntä vaikka mietin kokoajan eroa
Mies sanoo, että hänellä on tunne, että olen jättämässä hänet. No hänhän on ihan oikeassa. En uskalla jättää häntä. En halua satuttaa häntä (tai itseäni). Ja nyt menin lupaamaankin vielä :( eroon on "hyvät syyt" mm. Pahoinpitely ja kontrollointi.
Kommentit (6)
No sano vaikka sille että lupasit ettet jätä ja se lupaus pitää vain niin kauan kuin mies kohtelee sinua hyvin. Jos pahoinpitelee fyysisesti tai henkisesti, pettää tai muuten käyttäytyy huonosti sinua kohtaan perut lupauksesi.
Joo, sama. Lupasin kirkon alttarilla ja monta vuotta olen jo sitä lupausta katunut.
Mutta jos mies olisi väkivaltainen, niin silloin unohtuisi kaikki lupaukset heti. Älä tuollaisen luo jää. Se ei ole ollut hyvä sulle, niin miksi sinäkään olisit hyvä sille pitämällä lupauksesi?
Miksi sinä sellaista olet luvannut? Eikö tuossa olisi ollut hyvä tilaisuus puhua omista tunteista. "Minusta todella tuntuu että haluaisin lopettaa suhteen kun kohtelet minua kokoajan huonosti".
Vierailija kirjoitti:
Miksi sinä sellaista olet luvannut? Eikö tuossa olisi ollut hyvä tilaisuus puhua omista tunteista. "Minusta todella tuntuu että haluaisin lopettaa suhteen kun kohtelet minua kokoajan huonosti".
jätä tuosta pois se 'koko ajan' niin sitten on hyvä.
Kuulostaa aika lapselliselta tuo touhu.. Senkus otat eron vai haluatko jatkaa suhdetta onnettomasti ja katkeroitua.