Mieheni lupasi pestä kylpyhuoneen ja saunan tällä viikolla... Vielä ei ole mitään tapahtunut.
Loppuviikko miehellä muutenkin kiireisempi eli mitenköhän ajatteli ehtiä? Olen yrittänyt vihjailla, että hanskat voisi laittaa hiljalleen heilumaan, mutta mies tiuskaisi vain: "ehdin kyllä myöhemmin." Jääkö tämäkin nyt minun harteilleni? En tiedä, jaksanko enää.
Kommentit (10)
Nyt on tiistai. Siis TIISTAI eli viikon TOINEN päivä. Älä vielä kitise.
Tällä viikolla, ja sinä alat jo TIISTAINA valittamaan!? 2/7 päivää vasta mennyt. Kuulostat ihanalta naiselta.
Palataanpa viikon päästä asiaan
Nyt on vasta tiistai. Mitenkäs kiireinen mahdat muuten noin yleensäkään itse olla? Nalkuttamalla ja uhriutumalla kyllä pääset miehestä helposti eroon.
Mitä vittua iniset, nyt on vasta tiistai!!
Öö mun mies lupasi pestä kylpyhuoneen ja saunan jouluksi. Siis viime jouluksi, ei tulevaksi. Eipä ole vieläkään pessyt.
Joskus syksyllä minä lupasin itselleni pestä lattiat ennen joulua. En ole vielä siivonnut. Milloinkahan tapahtuu? Ei ollut puhetta vuodesta. (En asu missään läävässä, vaan ihan perussiistissä asunnossa.)
Mullakin on suunnitelmissa kylppärin ja saunan perusteellinen pesu tällä viikolla. En ole vielä edes miettinyt aloittavani. Nythän on vasta tiistai!
Tuollaiset isommat projektit pitäisi aikatauluttaa paperille, muuten käy länsimetrot.
Niin,sunnuntai klo 24 asti aikaa,joten kitise sitten!
Herää ,nyt on vasta tiistai.huolestu vasta sunnuntaina