Lue keskustelun säännöt.
Miten aikuiset ihmiset jaksaa innostua noista supersankarielokuvista?
12.02.2017 |
Kun on nähnyt yhden Marvel-elokuvan, on nähnyt ne kaikki.
Kommentit (2)
Luin koko lapsuuden ja nuoruuden sarjakuvalehtiä, siksipä on siistiä käydä katsomassa leffassakin niitä lapsuuden sankareitaan.
Olen kyllä sitä mieltä, että niitä on tullut liikaa viime vuosina. Enää pysy mäkään perässä mitä olen nähnyt ja mitä en. Piristäviä ovat olleet nämä ei niin hypetetyt sankarit, kuten Deadpool, Lucas Cage ja Jessica Jones.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Jos tuolle linjalle lähtee, samaa voi sanoa mistä tahansa elokuvasarjasta.
Minulle se on nostalgiaa, nuo hahmot tulivat sarjakuvista hyvin tutuiksi nuoruudessa. Ja onhan nuo hyviä ihan yleistoimintanakin, vaikkei kokisi hahmoja omikseen.
Kyllä siinä minun nähdäkseni kuitenkin on ihan etenevä juoni, ei siinä paikallaan poljeta. Ehkä sinä et vain sitten jaksa seurata samojen hahmojen seikkailuja useamman leffan verran. Minusta se taas luo hommaan syvyyttä ja sitä, että niistä hahmoista jaksaa jopa välittääkin.