Onko täällä muita espoolaisia?
Kommentit (10)
Mää oon täällä Tuomarilassa. Meinaan nukahtaa sohvalle. Ottaa päähän länsimetro, joka ei helpota mun eloa, mutta vie mun verorahat.
Vierailija kirjoitti:
Mää oon täällä Tuomarilassa. Meinaan nukahtaa sohvalle. Ottaa päähän länsimetro, joka ei helpota mun eloa, mutta vie mun verorahat.
No ei se metro muakaan helpota tai tule helpottamaan. T. Etelä-Espoolainen488
Lähtökohtaisesti kannatan sujuvan paikallisliikenteen luomista ja etenkin raiteille siirtymistä, mutta tää länsimetroprojekti on niin läpimätä, että se ketuttaa.
T. Tuomarilalainen
Hyvin menee. Lapset meni juuri nukkumaan, mies ei ole kotona, ja nautin omasta rauhasta. Ei auta tuleva metro muakaan. Molemmille (lähimmille) asemille liikaa matkaa ja bussiyhteydet huononevat sen takia. Nyt on päässyt niin kätevästi useampaan suuntaan, siis bussilla.
Kilo kuittaa. Metro in ihan yhdentekevä tässä osassa Espoota.
Selloon kävelee vartissa. Juna vie samassa ajassa Helsingin keskustaan.
Sellolta pääsee bussilla joka paikkaan.
Leppävaaran urheilupuiston palvelut ihan vieressä. Samoin kaikki muut palvelut. Ympärillä metsää ja peltoa.
Ei ikinä pois
Metro ei paranna minunkaan kulkemista. Sitäpaitsi sen rakentaminen merkitsee sitä, että Espooseen pitää haalia kymmeniä tuhansia asukkaita lisää, että metrolle saadaan tarpeeksi käyttäjiä.
Täällä on trans-espoolainen Kouvolasta 🖐️