Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kertokaa lastenklinikalla lapsen magneettikuvauksesta anestesiassa!

Vierailija
06.02.2017 |

Miten nukutus tapahtui, ja saiko olla kokoajan lapsen vieressä? ym kaikkea miten päivä meni.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toinen vanhemmista sai olla mukana kun nukutetaan. Nukutus ei kestänyt kovin kauaa mutta lasta seurataan aina nukutuksen jälkeen heräämössä. Kahvilla kerittiin käymään kun tuli puhelu että tyttö on herännyt ja saa tulla heräämön ovelle vastaan.

Vierailija
2/5 |
06.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja maskilla nukuttivat 4vuotiaan. Seurannan jälkeen päästiin samana päivänä kotiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei saa olla vieressä, enkä tiedä miksi pitäisikään kun toinen nukutettuna. Riippuu lapsesta, iästä, vaivasta ja tilanteesta pääseekö mukaan leikkurin ovellekaan vai sanotaanko heipat päiväsairaalassa tai osastolla tms. Eikä heräämöönkään ole yleensä asiaa.

Relax, niin lapsellakin menee paremmin...

Vierailija
4/5 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

olisko lisää kokemuksia? 

Vierailija
5/5 |
07.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aamulla lääkärintutkimus. Sitten odoteltiin pääsyä magneettiin. Molemmat vanhemmat sai olla mukana nukutuksessa. Lapsi vastusti toimenpidettä hurjasti, niinpä toinen vanhemmista sai silitellä ja rauhoitella lasta kunnes lapsi oli nukutettu. Sitten mentiin miehen kanssa kahville, ja jonkun ajan päästä tuli soitto että lapsi päässyt takaisin osastolle. Siellä vielä tarkkailtiin parisen tuntia lapsen vointia ja että hän syö. Kokemus marraskuulta

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi yksi