Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Suomalaisen naisen ei kannata hankkia naisia - tässä syy, miksei

Vierailija
01.02.2017 |

1. Nykyinen tasa-arvo takaa sen, että oletuksena usein on työssäkäyvä äiti. Äidin tulisi siis pystyä sekä huolehtimaan lapsista (mitä harva mies tekee) että tuomaan leipää taloon. Mies ei huolehdi perheestä automaattisesti kuten ennen. Naiselle on kauhean raskasta, kun ei ehdi keskittyä kunnolla lapsiin eikä kunnolla töihin - molemmat kärsivät.

2. Ennen eivät avioerot olleet yleisiä. Siinä oli tietenkin huonona puolena se, että mies saattoi olla vaikka väkivaltainen eikä eron mahdollisuutta ollut. Toisaalta eron mahdollisuus takaa sen, että mies voi lätkiä tiehensä milloin huvittaa ja olla vastaamatta perheensä ja lapsensa hyvinvoinnista. Nainen jää yksin.

3. Yksinhuoltajana vasta raskasta onkin.

4. Synnyttäneen naisen vartaloa väheksytään, arvioidaan ja kytätään kuinka nopeasti nainen palautuu. Osa miehistä huomauttelee negatiivisesti synnytyksen tuomista kosmeettisista ja fyysistä vaurioista eivätkä he arvosta sitä urakkaa, jonka nainen on tehnyt.

5. Työnantajat pelkäävät alle 32-vuotiaiden lapsettomien naisten palkkaamista yli kaiken.

6. Mikäli nainen ei käy töissä vaan hoitaa lasta kotona, työssä käyvä mies saattaa itse huvitella ja hurvitella ja lapsen äiti taas kulkee vanhoissa ryysyissä.

7. Suomalaisella naisella on hyvä mahdollisuus elää itsenäistä, mielenkiintoista ja varakasta elämää, mikäli ei hanki lapsia. Mikäli mies on täystoope tai muuttuu yhtäkkiä sellaiseksi, lapsentulo tekee elämästä helvetin

Saa keksiä lisää syitä

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

menikö otsikko juuri niin kuin olit tarkoittanutkin?

Vierailija
2/2 |
01.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä mä vaan ajattelin naisen hommata.

t:lesbo

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla