väitän että kehittyneet hoitomuodot
Niin hedelmöityshoitojen kuin varhaisten keskosten hoidossa ja lisäksi muutenkin kehittynyt sairaanhoito on osasyynä lisääntyneisiin adhd tapauksiin ja muihin lasten aivoperäisiin kehityshäiriöihin sekä viimeisten vuosikymmenten aikana villiintyneisiin autoimmuunirairauksien määrien kasvuun. Sellaiset henkilöt jotka normaalisti luonto olisi karsinut, on ollut viimeiset vuosikymmenet mahdollisuus lisääntyä, ja näin ollen riskit rairaamman perimän etenemiseen on suurentuneet. Ja huom! Vain asiallista keskustelua pyydän.
Kommentit (3)
No kyllähäm se näkyisi niin että nämä hoidoiöla alkunsa saaneet olisi sitten niitä sairastelijoita, mikä ei faktuaalisesti pidä paikkaansa. Vai meinaatko että olemassaolollaan sairastuttaa naapurin kakarat?
Jos lääkityksistä haluat löytää syitä, mieti vaikka karjan tehokasvatusta lannoitus/suojakäsittelyaineita ja lääkejäämiä ympäristössä.
Mielenkiintoinen hypoteesi. Voi hyvinkin pitää paikkansa ainakin osittain. Mutta syytän myös kemikaaleja, myrkkyjä ja hormonihäiritsijöitä, joita elinympäristömme on pullollaan sekä ns. kieroon kasvamista. Vanhemmuus on hukassa ja kuten eräs psykologi juuri totesi, on osa adhd-diagnooseista todellisuudessa vain lapsiin kohdistuneen välinpitämättömyyden tulos.
Onnea väitösprojektiin!