Tässä näkee miesten ja naisten seksuaallisuuden erot
Puheet Tallinnan parinvaihtobileistä, swinger partyistä, pitävät paikkansa, kuten Tallinna24 äskettäin kertoi.
Tallinnassa järjestetään parin viikon välein villejä seksijuhlia, joihin periaatteessa kuka hyvänsä on tervetullut.
Tarvitsee vain rekisteröityä etukäteen. Rekisteröityminen tapahtuu sähköpostitse.
Seuraava swinger party järjestetään Tallinnassa jo ensi perjantaina, 19.02.2016.
Tapahtumapaikaksi on ilmoitettu "luksushuoneisto Tallinnan vanhassa kaupungissa", ja Tallinna24 on nyt onnistunut onkimaan selville tuon huoneiston täsmällisen osoitteen.
Huoneisto sijaitsee Tallinnan vanhassa kaupungissa, vain parin askelen päässä Raatihuoneentorilta.
Kyseessä on komea, keskiaikainen, kolmikerroksinen rakennus, jonka katutasossa on liikehuoneistoja ja yläkerroksissa muun muassa vuokrakäyttöön tarkoitettuja huoneistoja.
Eyes Wide Shut virolaisittain.
Yhdessä tällaisessa huoneistossa Tallinnan swinger party, eli suomeksi orgiat, pidetään.
"Tapahtuma uteliaille ja avoimille pareille. Tervetulleita ovat myös sinkkunaiset ja naisparit", Tallinnan swinger-juhlan kutsussa kerrotaan.
Ensimmäisille saapujille luvataan "pieni yllätys". Dress code eli pukeutumissääntö on „paljastava ja seksikäs“.
Hän, joka on nähnyt Tom Cruise/Stanley Kubrick –elokuvan Eyes Wide Shut, tietää suurin piirtein mitä odottaa.
Myös tämänkertaiset parinvaihtobileet ovat Tallinnassa jo pitkään toimineiden swingeraktiivien käsialaa.
He ovat luoneet "seksikerholleen" säännöt, jotka muun muassa kieltävät juhliin osallistumisen alta 21-vuotiailta.
Swingerbileissä ei myöskään sallita rasismia, väkivaltaa eikä prostituutiota.
Swingerjuhliin osallistuvien ei ole pakko olla itse aktiivisia, eli he saavat myös vain tarkkailla muita. Muita ei saa kuitenkaan häiritä.
Osallistujilta kerätään pois puhelimet, ja niiden tilalle lyödään kouraan kondomeja.
T24:n tiedossa on, että Tallinnan parinvaihtobileisiin osallistuu säännöllisesti myös suomalaisia. Siitä kielii sekin, että Tallinnan swingerkerho julkaisee materiaaleja myös suomen kielellä.
http://www.tallinna24.ee/artikkeli/364876-tassa-se-on-tallinnan-orgiat-…
"Tapahtuma uteliaille ja avoimille pareille. Tervetulleita ovat myös sinkkunaiset ja naisparit"
Sitten vielä naiset sanoo että naiset haluaa yhtä paljon seksiä kuin miehet?
Kommentit (4)
Vierailija kirjoitti:
Millä tavalla tuo sulkee pois naisten seksihalut?
Its eilen jo kahdessa avoliitossa ja muutamassa parisuhteessa ollut halukkaampi kuin mieheni. Onneksi on lelut. Voisin hyvin swingaillakin, mutta miehet eivät koskaan lämpene ajatukselle - eivätkä avoimelle suhteelle, paitsi tietysti yksipuolisesti.
Nyt puhutaan yleisesti ei yksilötasolla.
Miksi tuonne ei pääse yksinäisiä miehiä eikä miespareja?
Vastaus: koska tuo paikka olisi täynnä niitä miehiä.
Suomi ja Viro on täynnä miehiä jotka ryntäisivät noihin bileisiin rieusta kiljuen. Siksi niitä ei sinne ilman naista oteta.
Samasta syystä maksullisilla seksipalstoilla (missä haetaan panoseuraa) miehiltä otetaan hinta mutta naisilta ei. Koska muuten se olisi täynnä miehiä eikä hommasta tulisi mitään. Naisilta ei hintaa voi ottaa koska ne ei sitä maksaisi.
Miksi miehet ei suostu swingeriin ja avoimeen suhteeseen?
Vastaus: Koska mies on siinä häviäjä. Swingerissä mies jää ilman naista ja sinä saat pari miestä ja naisen kanssasi nussimaan.
Avoimessa suhteessa mies on täydellinen häviäjä. Hän saa ehkä kerran kahdessa kuussa (jos on hyvännäköinen ja tekee työtä sen eteen) seksiä joltain naiselta.
Sinä saisit hetkessä kymmenen vakiopanoa ja puhelimen täyteen miesten numeroita jotka haluaisivat tulla sinua nussimaan.
Siksi miehet ei noihin suostu. Ellei ole aisankannattaja.
Mies häviää aina noissa diileissä.
Vierailija kirjoitti:
Millä tavalla tuo sulkee pois naisten seksihalut?
Its eilen jo kahdessa avoliitossa ja muutamassa parisuhteessa ollut halukkaampi kuin mieheni. Onneksi on lelut. Voisin hyvin swingaillakin, mutta miehet eivät koskaan lämpene ajatukselle - eivätkä avoimelle suhteelle, paitsi tietysti yksipuolisesti.
Miksi et hanki sitten useata miestä? Nainen saa helposti useitakin poikaystäviä(sellaisia jotka hyväksyy toiset miehet).
Eihän naiset nykyään edes halua seksiä. Jos haluavat niin ne nussii naisia ei miehiä.
35% naisista on lesboja. Eikä ne loput 65% halua kovin kummoisesti seksiä. Joten ei ihmekkään että sukupuolsten välinen seksikysyntä on niin yksipuolista.
Millä tavalla tuo sulkee pois naisten seksihalut?
Its eilen jo kahdessa avoliitossa ja muutamassa parisuhteessa ollut halukkaampi kuin mieheni. Onneksi on lelut. Voisin hyvin swingaillakin, mutta miehet eivät koskaan lämpene ajatukselle - eivätkä avoimelle suhteelle, paitsi tietysti yksipuolisesti.