Suurin osa "kilttimiehistä" on tylsiä
Sellainen mies joka on "ihan tavallinen suomalainen mies", on tylsä. Jos elämä keskittyy pelkästään työhön, autoon, urheiluun tms. mies on mielestäni tylsä. Jos mies kuvailee itseään ja mainitsee painon, vartalon mallin ja pituuden ensimmäisenä, se on tylsää. Abstraktiin ajatteluun kykenemätön tai haluton mies on tylsä.
Kiinnostavalla miehellä on intohimoja, ideoita, ajatuksia, persoonallisia kiinnostuksen kohteita, älyä, luovuutta. Kiinnostava mies on nähnyt maailmaa, on hauska, pyrkii eteenpäin. Kiinnostavalle miehelle materia on toisarvoista.
Varallisuus, ulkonäkö ja kiltteys (tai mitä kriteereitä kenelläkin nyt on) tulevat vasta sen jälkeen. Millään näistä ei ole väliä jos et ole kiinnostava. Joten "kilttimiehet" pyyhkikää kyyneleenne ja kehittäkää itseänne ihmisenä ensin. Selvittäkää prioriteetittinne ensin kuntoon.
Kommentit (2)
Vierailija kirjoitti:
Kehitä ensin itse itseäs että kelpaisit kilteille miehille. Palataan sitten asiaan.
Mulla ei ole oma lehmä ojassa. Olen onnellinen rouva ;)
Kehitä ensin itse itseäs että kelpaisit kilteille miehille. Palataan sitten asiaan.