Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä (halpaa) banaanin seuraksi smoothieen?

Vierailija
25.12.2016 |

Eli antakaapa ideoita. Teen smoothien aina banaani-maustamaton jogurtti/rahka pohjaan. Jotain marjaa lisäksi. Kuitenkin tilanne se, ettei täällä missä asun ole poimittavissa marjoja pakkaseen kiuten Suomessa asuessani oli tapana. Kaupasta tuoreena ostettaessa mustikoille ja vadelmille tulee aika paljon hintaa. Eli mitä edullista laittaisin smoothien sekaan? Käykö hedelmät esimerkiksi?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saako sieltä mitään marjoja pakkasesta? Itse käytän jäisen banaanin lisäksi smoothieen jäisiä mansikoita ja mustaviinimarjoja. Hedelmiä voit tietty laittaa, mutta niissä on aika paljon sokeria, siinä mielessä marjat olisivat parempia. Entäs viherpuoli? Pinaattia, selleriä, lehtikaalia? Avokado on kanssa hyvä, mutta ei halvimmasta päästä sekään.

Vierailija
2/2 |
25.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos, pitää katsoa pakastealtaan tilanne. Mutta saako niitä pakastemarjoja syödä kuumentamatta, kun Suomessa kai pitäisi keittää? Vihersmoothiet olenkin unohtanut kokonaan, pitää niitä alkaa testailemaan. Tarviin juuri tälläisiä ideoita, kun nyt joutuu "luopumaan" tutuista ja hyväksi havaituista suosikeista.

-AP

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi kolme