Voiko vanhat hillot kaataa pöntöstä alas
Kommentit (8)
Voi kaataa. Tai roskiin. Purkit lasinkeräykseen.
Ei voi, koska rottia ei saa yhtään ruokkia. Hillo roskiin ja purkki lasinkeräykseen. Jo on kumma, jos ei sen vertaa viitsi.
Hillo biojätteeseen. Viemäriin ei saa laittaa muuta kuin 'sitä itteään ja pesuvedet'
Kyse ei ole siitä etteikö viitsisi vaan siitä että ne löllöt hillot voi valuu sieltä pussista pois. Ja ruokkiintuu ne rotat siellä kaatiksellakin. Jo on kumma miten epäloogisia neuvoja jakelet.
Eipä ole enää kaatiksia, vaan jätteenpolttolaitoksia. Mutta joo, hillot bioon ja purkit pestyinä lasin- ja kannet metallinkeräykseen.
Ne voi valua biopussista pois. Eikä muutenkaan vaihtoehto nyt kun ei ole huushollissa sitä pussukkaa. Kiinteät biojätteet käärin yleensä sanomalehteen.
Valuta siivilän läpi liemi pois. Hillo on siten helpompi laittaa biojätteeseen. Olen itselleni jättänyt joitakin muovisia pulloja/purnukoita, esim. ketsuppipullo jossa liemen voi viedä sekajätteeseen. Lasipurkit ja kannet niille varattuun kierrätysastiaan.
Ei voi kaataa pyttyyn.