Mitä joululahjoja olet ostanut miehellesi?
Kommentit (6)
Aikaisemmin mm. kellon, kirjoja, laadukkaita asusteita, tuoksun, espressokoneen, neuleen, kylpylämatkan. Tänä vuonna ostin uuden merkkilompakon ja ostanen vielä jotain pientä rinnalle.
Calvin Kleinin alushousuja... Suklaata ja jotain muutakin kivaa vielä rinnalle, pari päivää aikaa keksiä 😄
En mitään. Jos ostan, ostan yhden lahjan.
Kutonut villasukat. Meillä on sovittu että aikuisille ei osteta mitään, mutta aina on jotenkin pienesti kuitenkin muistettu. Sukat tulee tarpeeseen, edelliset villasukat alkaa olla puhki. Meille joulussa tärkeintä ei ole lahjat vaan panostetaan enemmän ruokaan ja yhdessäoloon.
Kirjan Puuttinista, retki kirveen ja karkkia. Viime vuonna ostin kellon. Tänä vuonna sovittiin ettei kalliita lahjoja.
Minä olen ostanut tehokkaan otsalampun miehelleni, joka tekee töitä ulkona ja metsästää. Myös patruunakotelo pyssyyn kiinnitettäväksi. Sekä varavirtalähde puhelimelle, otsalampun akun lataus onnistuu myös sillä.