Söin 20 Disperiniä ja nyt tulee nenästä verta ja lujaa!
Eikä lopu millään, vaan verta tulee aivan solkenaan. Olen syönyt noita lääkkeitä kovaan selkäsärkyyn, kun mitään muutakaan ei ole oikein ollut. En tajunnut että tämä voisi aiheuttaa tällaista.
Kommentit (11)
Lääkäriin heti. Ihmisessa on vain 5 l verta
Verta tulee solkenaan joten pidänpä toisella kädellä rätillä nenästä kiinni ja kirjoittelen toisella vauvapalstalle. Jepjep.
Lekuriin nopeasti. Ja sitten pyydät ihan oikeita särkylääkkeitä.
Toivottavasti olet provo, mut jos et ole soita 112 HETI
Vierailija kirjoitti:
Verta tulee solkenaan joten pidänpä toisella kädellä rätillä nenästä kiinni ja kirjoittelen toisella vauvapalstalle. Jepjep.
Kirjoitan puhelimella ja toisessa kädessä on rätti millä puristan nenääni. Ei ole ikinä mistään lääkkeestä tullut tällaista.
ap
Mulla tekee tuon pelkästään yksi asperiini. Asetyylisalisyylihappo estää veren hyytymistä. Mutta tuo määrä on liikaa, vatsahuuhteluun siitä. Lääkkeissä on rajoitukset syystä.
Asetyylisalisyylihappo hidastaa veren hyytymistä. Kyllä se ajan kanssa loppuu.
Soitapa 112.