Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi luomuruoka ja muut luontaiset jutut on POP, mutta luomu kauneus ei?

Vierailija
30.11.2016 |

Naisten pitää värjätä tukkaa, laittaa meikkiä, viittä eri lotionia ja kolmea puuteria. Muovia pitää listätä kynsiin ja ripsiin, vaatteet saa olla keinokuituista epäluomua ja pillukarvatkin pitää repiä juurineen pois vaikka ruoan kanssa ollaan niin luomua ja terveyttä "ajatellaan".

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
30.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No eiköhän tämäkin ole yksilökohtaista. Itse suosin luomuruoan lisäksi ekomeikkejä (silloin kun meikkaan, eli ei joka päivä) ja ekoshampoita ja -hoitoaineita (en käytä muita muotoilutuotteita). En käytä keinokuituisia vaatteita (paitsi alusvaatteita ja sukkahousuja), en ole hankkinut tekokynsiä tms. Karvat sokeroin, ja sokerointimassahan on luonnontuote.

Ihmisissä on eroja. Toiset haluavat meikata raskaammin, hankkia ripsienpidennykset ja silti syödä luomuruokaa. Ei kai se keneltäkään ole pois. Pitäisikö keinokuituja käyttävien ihmisten sitten syödä Mars-patukoita ja lenkkimakkaraa? Outo ajatuskulku.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi viisi