Eka jakso katsottu Gilmoren tytöistä 3 jäljellä
Ihan kuin eilen olisi päättynyt sarja. Samaa vanhaa uudet jaksot. Vähän hitaasti lähti käyntiin enää 3 jaksoa jäljellä. Harmittaa.
Kommentit (21)
Olen myös katsonut ensimmäisen jakson. Alku tuntui hieman jähmeältä, jospa seuraavaat jaksot ovat parempia..
Jotenkin koko meininki tuntuu elähtäneeltä. En tiedä onko vika minussa vai sarjassa.
Kesti kyllä puoli tuntia liian kauan tuo ensimmäinen jakso. Mahtaakohan loput olla yhtä pitkiä.
Vierailija kirjoitti:
Kesti kyllä puoli tuntia liian kauan tuo ensimmäinen jakso. Mahtaakohan loput olla yhtä pitkiä.
No kyllä ovat.
Toka jakso valmis ja nyt harmittaa, että etenee niin hitaasti. Kyllä vähän enemmän pitäisi olla actionia, kun on minisarja. Miten nuo kaikki näyttelijät voi olla edelleen ihan samannäköisiä.
Lorelai näyttää ihan kuin olisi kortisonikuurilla, taitaa vaan olla muita täytteitä jotka nassua turvottaa
Mutta mitä ihmettä on tapahtunut Lorelain ja Emilyn kasvoille? Muille vuodet tuo ryppyjä, näille leideille ilmeisesti vain turvotusta ja ilmeettömyyttä... Emily näyttää vielä kohtuu normaalilta kun ei puhu, mutta ilmeillessä kasvot vääristyvät vähintäänkin friikisti. Oli kyllä varsin masentava kokemus tämä jakso.
Roryn iäksi selvisi 32 vuotta eli Lorelai o 48 ja Emily sitten reilu 70-kymppinen (kävi ainakin yliopiston ennen raskautta). En olisi kyllä varsinkaan Lorelain ikää osannut näyttelijän perusteella sanoa oikein.
Mä katsoin elämäni ekan jakson Gilmoren tyttöjä, kun sitä on niin hehkutettu. Netflixillä kun on koko sarja ja katsoin pilotin. Että oli tylsä! Onko koko sarja yhtä pitkästyttävä, vai paraneeko se jossain vaiheessa?
Äh, ekaa jaksoa viedään ja ainakin tähän mennessä on ollut kyllä ihan pettymys. :( please please please kertokaa että tämä paranee. En tiedä olenko ainoa tosikko, mutta musta ei oo kivaa nauraa roryn poikaystävälle, jonka aina kaikki, sankari itsekin, unohtaa. Ennen rory oli kiltti ja ajatteli kaikkien parasta, mitä on tapahtunut tytölle joka roikottaa 2 v miestä hyvin vuoksi. :|
Mäkin katoin just ekan jakson, huomenna jatkuu. Mä kyllä tykkäsin. Lorelai tosin näyttää mun silmiin tosi pahalta, liikaa botoksia, täyteaineita, kiristyksiä tms. Ja Rorylla on liikaa meikkiä, olis mielestäni parempi luonnollisempana vaikka nätti nyt tietysti onkin. Ilahduin Loganin näkemisestä, mutta sen toisen miehen roikottaminen...ei, ei. Hieman outoa oli kyllä mielestäni se, että Luke ja Lorelei vasta tässä vaiheessa alkavat ajatella lapsia..hmm. Mutta mulle jäi kuitenkin ihan positiivinen fiilis tästä ekasta ja odotan jatkoa innolla.
Vierailija kirjoitti:
Mä katsoin elämäni ekan jakson Gilmoren tyttöjä, kun sitä on niin hehkutettu. Netflixillä kun on koko sarja ja katsoin pilotin. Että oli tylsä! Onko koko sarja yhtä pitkästyttävä, vai paraneeko se jossain vaiheessa?
Siis sen ensimmäisen kauden, vuodelta keppi ja kivi? En osaa sanoa, minä tykkäsin todella paljon sarjasta aikanaan ja olen sen monta kertaa katsonut läpi. Mutta ehkä se olisi pitänyt katsella silloin, jotta siitä saisi nykyään jotain irti. En osaa enää tässä vaiheessa ottaa nostalgiakakkuloita pois ja arvioida miten hyvin se on kestänyt aikaa.
3 menossa ja vähän alkaa kehittyä mutta voihan perskeles tulee päättymään kesken,kun on enää yksi jäljellä. Sookieta ei ole näkynyt ollenkaan.
Ei ihme ettei Sookieta, Melissa on ainoa joka oikeasti nousi tähtitaivaalle tästä sarjasta. Ja jos se lopussa vilahtaa on varmaan pitänyt maksaa yhtä paljon kuin muille yhteensä.
Kertokaa mitä jaksoissa on tapahtunut! Sovitaan että juonipaljastuksia saa laittaa! Tai onko jo muualla keskustelua?
Katsoin kaikki jaksot jo ja loppu oli kyllä aika lame. Odotin "loppua", nyt kaikki jäi auki - mikä ok, jos jaksoja tulisi lisää, mutta kun ei tule (?). Paljon turhaa täytettä myös oli jaksoissa jotka olis voinu jättää pois ja keskittyä itse juoneen. Arvosana koko uustuotannolle 7 1/2.
Siis onko niitä tehty vain 4 jaksoa kokonaan?
Neljä jaksoa, jossa jokaisessa kuvataan yhtä vuodenaikaa.
Muita?