Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka moni nainen tykkää siitä, että naisen keho on seksualisoitu?

Vierailija
24.11.2016 |

Ja täten objektisoitu. Miesten haluja varten. Tätä ei tapahdu joka maailman tai ihmiskunnan kolkassa, eikä sitä ole tapahtunut läpi ihmislajin historian. Itse olen nainen ja en todellakaan pidä tästä, en ainakaan enää teini-iän jälkeen, jolloin olen aikuistuttuani ja aikuisten maailmaan astuessani ymmärtänyt naisen aseman täällä meidän edelleen melko syvästi patriarkaalisessa kulttuurissa ja yhteiskunnassa. Koen naisen kehon seksualisoinnin todella loukkaavana ja alistavana. Se suoranaisesti sortaa minua. Päivittäin. Voin vain yksin omaan kotiini neljän seinän sisälle eristyen suojata itseäni tältä, kunhan vaan en kotona katsele tietokoneelta tai lehdistä mitään mainonta yms. jossa taas esiintyy tätä naisen alistamista.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
24.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ärsyttää että aina luullaan että naisen vartalo on vain miehiä varten. Samoin ärsyttää jokin tissiviikko, jolla pyritään riisumaan eroottisuus rinnoista. Olen bi ja rinnat ovat paras osa naisessa,ja niin eroottiset, että jos joku tulisi minulle joskus väittämään että rinnoista kiihottuminen on väärin, niin sitten mä olen vaan yksinkertaisesti huono ihminen. Alaston nainen on ihan järkyttävän kiihottava. Niin on alaston mieskin jos on silmää miellyttävä. Ongelma on se että naisten täytyy näyttää sitä paljasta pintaa joka paikassa että saavat huomiota, hyväksyntää ja töitä, eli joutuvat myymään ruumistaan eroottisesti. Sitten keksitään joku tissiviikko, että tissejä näyttämällä ne muka epäerotisoitaisiin.. siis mikä jumalaton ajatusvirhe. Mä ainakin kiihotun paljaista tisseistä ja naisen vartalosta lähes aina,jos ihminen muuten on mua miellyttävä. Musta on ihmisyyden kieltämistä, että rinnat ei saisi olla eroottiset. Tämä mun kokemus biseksuaalina. Luulen et suurin osa tissiviikkoon osallistujista on heteronaisia.

Vierailija
2/6 |
24.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kukapa naiset pakottaa itseään lehdissä ja netissä itseään esittelemään? Paljon näyttää halukkaita kuitenkin löytyvän. Turhaa siitä miehiä on syyllistää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
24.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä koen ettei minulle ole edes kunnollista naisen vartaloa kun se ei ole kiihottava eikä sellainen kuin pitäisi. En siis koe olevani oikein ihminenkään. Rinnat koen uhkana kun ei minun rinnat ole sellaiset pyöreät pallot niin kuin pitäisi.

Vierailija
4/6 |
24.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ärsyttää ja ahdistaa.

Tissiviikko tajuan, mäkin tykkään tisseistä, mutten oo koskaan kommentoinut, kourinut tai nälvinyt ketään esim avonaisen pukeutumisen takia. Se johtuu siitä että mullakin on tissit, ymmärrän mitä ne on ja ettei ne ole kiinni siinä toisessa ihmisessä vain minun ilokseni.

Vierailija
5/6 |
24.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä tykkään kun miehet katsovat kaunista vartaloani. Olen siro ranskatar. Käytän kynähameita ja korkokenkiä.

Vierailija
6/6 |
24.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tykkään olla kaunis ja haluttu. Itse päätän mitä teen kuitenkin. Minulla on paljon epävarmuuksia, joten myönteinen palaute on itsetuntoa kohottavaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan kuusi