Miksi käyt tällä palstalla?
Kommentit (16)
Olin pitkään poissa kunnes Google toi minut tänne.
Googlen vika.
On ihan sama mitä googletan niin vauvapalstalla on juttua ollut siitäkin.
Tämä palsta on kaiken edelläkävijä.
Juuri nyt ei ole mitään parempaakaan tekemistä.
Täälllä on koko kansa kirjo.
Ainakin kirjoitustaitoisten.
Eiku...
Tuun aina tänne kun odotan jotain WhatsApp tai Messenger viestiä. Harvoin kirjoitan mitään. Lähinnä jos ajattelen voivani auttaa. Jaahas meseviesti tuli. Heippa!
Käyn aina sillon kun on tylsää. Esim nyt sain käytyä kaikki lukemani blogit läpi, iltasanomat, iltalehti, dailymail ja mitä näitä nyt on. Sitten tulen tänne selaamaan keskusteluita.
Viihtymisen vuoksi. Naiset ovat parempia keskustelijoita ja tuovat asioihin omaa näkökulmaansa. Vuoden parin sisään taso on kyllä kaikkiaan pudonnut (onko muut huomanneet?) minkä veikkaan johtuvan ainakin osaksi siitä että miehistä pösilöimmät ovat löytäneet palstan myös, välillä ei ole mitään kiinnostavaa. Voivat itseasiassa olla enemmistönä ainakin välillä, siltä ainakin joskus vaikuttaa.
-mies
Palsta on ajankohtainen, aina hetkessä mukana, jutut vaihtuu vikkelään, aina tulee uusia aiheita pintaan.
Oikeassa elämässä en ole paljon tekemisissä ihmisten kanssa, mutta täällä pääsee mukavasti näkemään muiden päiden sisään. Ei kyllä aina niin mukavastikaan, sillä joskus vähän inhottaa, kun ihmiset ajatukset ovat niin tuomitsevia ja haukutaan tiettyjä ihmisryhmiä (ja joskus kuulun itse sellaiseen haukuttavana olevaan "ryhmään", mutta vaikken kuuluisi, niin ärsyttää muiden puolesta).
Täällä on hyvät ja huonot puolensa, mutta täällä on niin kätevää keskustella. Muut keskustelupalstat ovat "kömpelömpiä" ja yleensä epäaktiivisempia.
Vierailija kirjoitti:
Olin pitkään poissa kunnes Google toi minut tänne.
Googlen vika.
On ihan sama mitä googletan niin vauvapalstalla on juttua ollut siitäkin.
Tämä palsta on kaiken edelläkävijä.
Tästä muistin, että itsekin löysin tänne alkujaan Googlen kautta, se "tyrkytti" toistuvasti palstaa minulle niin kauan, kunnes aloin ihan itse kirjoittaa osoiteriville vauva.fi.
– nro 9
Vierailija kirjoitti:
Vai etkö tiedä itsekään?
Koska täältä löytyy kaltaisiani besserwissereitä kasapäin:D
Tylsää töissä. Teen siis työtä missä pitää kokoajan päivystää mutta joskus voi olla parikin tuntia ettei mitään tekemistä. Seikkailen täällä niin aika menee nopeampaa :)
Harvoin käyn vapaa-ajalla. Vain jos on ollut joku tosi kiinnostava ketju mitä oon työajalla seurannut ja vaikka kommentoinut.
Minua kiinnostaa keskustelut psykologiasta, ihmissuhteiden ongelmista ja moraalista, ja täällä käydään usein keskustelua noista aiheista. Täällä puhutaan myös tabu-luontoisista psykologisista aiheista enemmän kuin muilla suomenkielisillä nettipalstoilla; anonymiteetti mahdollistaa parhaimmillaan keskustelun kiinnostavuuden ja rohkeuden – huonona puolena on ns. trollaaminen (silloin kun se ei edes ole hauskaa).
____________________________________________________________________________________________________
** Jumala syntyi ihmiseksi Pojassa, Jeesuksessa Kristuksessa, sovitti ihmisten synnit Golgatan ristillä ja nousi kuolleista! Joka uskoo Jeesukseen sovittajanaan ja herranaan, perii ikuisen elämän. **
No jos vaikka löytyis nainen joka antais pyllynreikää.
En käy tällä palstalla, tämä palsta on kotini internetissä. Olette kaikki hienoja ihmisiä. :')
Päivystän myös duunissa ja aina kun on luppoaikaa (hesarit ja iltikset selattu), ajaudun tänne lueskelemaan syvien rivien ajatuksia.
Täällä jotenkin näkee nykyihmismielen tilan. Sen huolet ja mielenkiinnon aiheet.
Ja joskus, huonona päivänä, vaikka miten hermoa kiristelee, saan iloa siitä etten vajoa niin alas kuin nämä anaalijuttujen toistelijat. On mahtavaa tajuta, että on sen verran sivistynyt ettei tarvitse anonyymisti vuodattaa aivokuonaa.
Niin ja se tärkein syy; täällä vierailee muutamia todella loistavia kirjoittajia. Heidän sujuvaa ja sarkasmin sävyttämää tekstiä on viihdyttävää lukea. Kiitos teille tuntemattomille tekstinikkareille.
Tykkään keskustella ja myös väitellä. Lisäksi elän ehkä utopiassa ja toivon ehkä joskus voivani avata jonkun silmät ymmärtämään jonkin asian. Ja ymmärtää myös itse eri näkökulmia.
Lisäksi täältä kuulee ekana uutiset :D