Onko tää joku uusi suuntaus, törmäsin íhmiseen jonka mielestä maapallo on litteä.
Kuulemma hänen kaltaisiaan totuuden ymmärtäviä on jo paljon.. kas kun en ole törmännyt ennemmin yhteenkään. Tämä tyyppi taisi olla kyllä muutenkin sekaisin, hän mm. kielsi holokaustin. Aika outoa, miten sen olemassaolon voi kieltää? Eikö faktat ole aika selkeät? Onko sekin joku uusi suuntaus?
Kaikenlaisia sitä....
Kommentit (13)
Ei niitä totuuden ymmärtäjiä ole enempää kuin ennenkään, nyt ne on vain päästetty avohoitoon.
Menehän lukemaan Rajat kiinni -ryhmää Facebookiin, sieltä tätä totuuden kansaa löytyy vaikka muille jakaa. Heidän mielestään mm. juutalaiset pyrkivät tuhoamaan Euroopan.
Vanhalta suuntaukselta kuulostaa.
Googleta Flat Earthers. Jenkeissä nämä ovat pitkälti organisoitunut ryhmä.
Koska viralliset tahot ja tiedeyhteisö valehtelevat, aina.
Ei siis ole oma mielipiteeni.
Me elämme post-informaation aikaa. Nykyään on tärkempää se miltä itsestä sattuu tuntumaan kuin se miten asiat oikeasti ovat.
Joo, mun kaveri väitti että dinosaurukset on tarua. Kuuluu varmaan samaan porukkaan.
Mä törmäsin kreetalla tuollaiseen ihmiseen. Oli myös sitä mieltä, että aurinko kiertää maata, hiroshimassa ei räjähtänyt pommi, vaan hävittäjä lensi maailman reunan yli, avaruutta ei ole ja ihminen ei ole käynyt kuussa vaan kaikki avaruusjutut on tehty studiossa uima-altaassa.
Vierailija kirjoitti:
Googleta Flat Earthers. Jenkeissä nämä ovat pitkälti organisoitunut ryhmä.
Onkohan tää joku sakki minkä alkuperäinen tarkoitus on irvailla hyvin selkeällä parodialla kaikille salaliittoteoreetikkoryhmittymille ja niiden "todisteille", mutta sitten homma on vaan lähtenyt käsistä kun ei jengi ole tajunnutkaan ironiaa :D
Kylähän internetin kautta pystyy nykyään pakottamaan ties mitä paskaa verhottuna keksittyihin faktoihin ja todisteisiin, ja näin tapahtuu jatkuvasti. Vois itekin keksiä jotain oikeasti ihan älytöntä ja katsoa kun se pikkuhiljaa uppoaa ihmisiin.
Se on vain nälkäinen. .heti syömään pizzaa ja tuplalihakebabia
Jep, ja Kuu on kuin onkin juustoa. Globaali marxilais-juutalainen maajussien salaliitto yrittää tämän kiistää, ettei Kuusta alettaisi tuoda ilmaista juustoa romuttamaan heidän bisneksensä.
Hämmentävää. Viis tieteestä, voin vain päättää että Maapallo on litteä.
Olikohan se oman elämänsä trolli? Näin siinä käy ku kaikenmaailman laitospotilaat siirretään avohuoltoon.