Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Pitääkö deittiprofiilissa tai ennen ensimmäisiä treffejä tehdä selväksi, että haluaa lapsia joskus tulevaisuudessa?

Vierailija
09.10.2016 |

Vai onko kysymys siitä, haluaako lapsia vai ei, sellainen juttu, joka puhutaan läpi, kun se tulee ajankohtaiseksi?

Yksikään nainen tai mies (olen bi) ei ole koskaan sanonut treffeillä tai niitä ennen mitään lapsiasiasta, mutta kerran on joku närkästynyt siitä, että minä en lapsia voi saada enkä laittanut tätä tietoa profiiliini.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sitä ole pakko laittaa profiiliinsa jos ei halua. Itse kyllä laittaisin koska olisi ajanhukkaa jos kuukausien tai jopa vuosien jälkeen selviäisi että kumppanilla on täysin erilaiset odotukset tulevaisuudelta.

Itse en halua lapsia ja tämä on reunaehto kumppanillekin.

N31

Vierailija
2/3 |
09.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mielestä pitää olla ettei toinen (ja itse) hukkaa aikaansa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tarvitse kertoa tuollaisia asioista vaiheessa, jossa ei vielä edes tunneta toisiaan. Yhteinen tulevaisuus tulee puheeksi tapailun ja tutustumisen myötä ja silloin on aika puolin ja toisin kertoa, mitä siltä odottaa.