Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokoajan pitää vaan runkata :(! Miten vähentää sitä?!

Vierailija
05.10.2016 |

Eli pornon kattomisesta ja käteenvedosta tullut ihan liian suuri ajanviete. Ei meinaa onnistua enää opiskelut kotona tai ulkoilu/harrastelut :( vie niin paljon aikaa selailla sivuja sit ku on runkannu niin voi penikseen sattua mutta pitää vaan silti lisää :( miten voisin vähentää tätä ongelmaa??

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä asioita sä välttelet tuolla toiminnallasi? Onko sulla ollut jotain masennusta tai vastaavaa? Onko elämäsi muuten kunnossa ja oletko tyytyväinen siihen? Kaipaatko jotain muuta muutosta? Tuohonhan voi oikeasti jäädä koukkuun vähän samanlailla kuin alkoholiin, huumeisiin, pelaamiseen ym.

Vierailija
2/4 |
05.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

jaksuhalit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hanki tyttöystävä. Sitten aika menee kyllä paneskeluun. Onko se sitten parempi ajan viete, on vähän maku asia. Minusta on.

Vierailija
4/4 |
05.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muista ettei elävät naiset ole pelkkiä pano-objekteja, vaan ihmisiä. Vain todella heikkoitsetuntoinen, jo valmiiksi traumatisoitunut antaa esineellistää itsensä. Kts anonyymien seksiaddiktien ohjelma.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kuusi