Vaimo ravintolassa eikä vastaa puhelimeen?
Pitää varmaan mennä katsomaan että onko kaikki kunnossa
Kommentit (15)
Mustis? Anna sen muijan bilettää rauhassa.
Niin? Itsekö viihteellä istut luuri kädessä? Baarissa on vähä huono toi kuuluvuus ja jos on tanssimassa nin tuskin luuri kädessä tanssii pöljä.
Voi luoja...
Anna sen nyt kerrankin olla. Kello on 23.
Laita nyt vaikka tekstiviesti, että kuittaa sulle kaiken olevan ok. Kunhan nyt jossain välissä vilkiasee puhelinta.
Ei kai nyt kukaan ravintolassa kännykkää kuule, kun musa pauhaa. Ja se tuskin pitää sitä perstaskussa (kuten sinä ehkä), niin ei värinähälytystäkään huomaa.
On siellä ihmisiä paikalla, kyllä ne ottaa sinuun yhteyttä, jos kaikki ei ole kunnossa.
Olen vaan huolissani ei tari alkaa ittuileen
Ab
Huomenna nolottaa, kun vaimo ihmettelee puhelimeen tulleita kymmeniä soittoyrityksiä. Noloutesi peität tietenkin olemalla vihainen.
Huoh. Vaimo vaimo vaimo. Milloin jotain uutta?
Miksi olet huolissasi? Lupasiko vaimo tulla kotiin ennen yhtätöistä?
Lopeta tuo kyttääminen, se on pirun raivostuttavaa. Oletko horoskoopiltasi Oinas? Oinaat on nimittäin tuollaisia, että itse saa mennä mihin tuuli kuljettaa mutta sen ainoan kerran kun emäntä lähtee baanalle niin valvotaan kotiin tulemiseen saakka ja lähetellään tekstareita mukamas "huolissaan". etsä mitään huolissas ole, sä yrität sabotoida hänen iltaansa
Vaimo ei vastaa puhelimeen, koska se on siellä ravintolassa. Aivan mahtavaa, että jotkut vielä pystyy jättämään puhelimensa toisarvoiseksi asiaksi ja keskittyä olemiseen ja seuraansa.
Jokohan vaimo on vastannut? Onko täällä palstalla ollut hermonsa menettäneen vaimon näkemys "Idiootti ukko pilasi illan mustasukkaisuudella -soitti 50 kertaa kesken illan vieton"?
Joko se pettäjälortto tuli jännämiehen kermat tortussaan kotiin?
Vaimollasi on käytöstapoja. Ei puhu ruoka suussa.
Tsekkaamaan vai stalkkaamaan?