Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kasvissyöjä ei syö maitoa, kalaa, kanaa, munia, juustoo, EI MITÄÄN ELÄINKUNNAN TUOTTEITA!!!

Vierailija
06.03.2006 |

turha röyhistellä jollakin ideologialla, kun ei kuiteskaa pysy sanassaan!

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
06.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vegetaristi puolestaan voi sisällyttää ruokavalioonsa maitotuotteita (laktovegetaristi), kananmunaa (ovovegetaristi) tai näitä molempia (lakto-ovovegetaristi). Käsitteet haltuun!

Vierailija
2/6 |
06.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset




Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
06.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotta kykenee keskustelemaan asioista, ja argumentoimaan uskottavasti, on hyvä osata ko. aiheeseen liittyvät keskeiset käsitteet. Ja, ikävä tuottaa pettymys, tietyt sanat, joita jotkut ihmiset ihan normaalipuheessa käyttävät, ovat ulkomaisesta alkuperästään huolimatta pätevää suomea.

Vierailija
4/6 |
06.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

laktovegetaristi ei syö lihaa/kalaa/kanaa, jne. mutta käyttää maitotuotteita.



lakto-ovo-vegetaristi ei syö lihaa/kalaa/kanaa, mutta käyttä maitotuotteita ja syö kananmunia.



vegaani taasen ei käytä mitään eläinkunnantuotteita ' muussakaan' elämässään, eli vegaanilta tuskin löytyy kotoaan esim. nahkatakkia tai liivatetta.

Vierailija
5/6 |
06.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

on olevinaan kasvissyöjä ja pitää siitä sellasta meteliä että huh huh. Vähän aikaa sitten oltiin syömässä ja se alko kailottamaan siellä että " hyi vittu miten te voitte syödä lihaa, ihan sairasta. Mä en ikinä söis lihaa!" Ja mitähän siltä löyty sillä kertaa lautaselta itseltään: no KANAA. Niin..eihän se mitään lihaa olekaan:) Menee kyllä hermot tohon sen " kasvissyöntiin" , oikea Jeesus olevinaan.

Vierailija
6/6 |
06.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla raja menee tappamisen suhteen eli mitään sellaista en syö, minkä vuoksi joutuu jotain elävää tappamaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi yksi