Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Avotoimistossa työskentelyn kauheus / pahimmat avotoimistohäröilijät

Vierailija
15.09.2016 |

Kertokaa kokemuksia! Haen vertaistukea ettei pää räjähdä. AAAaaarggghhh! XD

Minusta pahimpia ovat jatkuvat valittajat ja asoioiden negatiivisten puolten kaivelijat, jotka olettavat että heitä pitää kuunnella ja sympatiseerata. Et voi olla kuuntelematta koska valitus ja kiukuttelu vain pahenee jos et edes mumise vastaukseksi että no voi että, onpa ikävää. Kotiin lähtiessä on fiilis että voisi pistellä ovet säleiksi jne. kun on joutunut päivän toimimaan toisen ihmisen likasankona.

Toinen paha on kailottajat, jotka ovat niin kovaäänisiä sitä itse tajuamatta että edes kuulokkeet viattoman kanssakärsijän korvilla eivät peitä ääntä. Ja huudellaan toimiston toiseen päähän myös, kun ei viitsitä kävellä. Ja tämä kailotus kestää koko päivän, lukuunottamatta pieniä taukoja jolloin he saattavat tehdä töitä. Tähän liittyy yleensä myös valitus.

Tai sitten oman musiikin huudattajat jota soittavat jotain - yleensä huonoa - omavalintaista musiikkia omalta työpisteeltään eivätkä tajua että joku muu voisi haluta kuunnella jotain muuta. Monesti myös laulavat mukana.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla