Väärä otsikointi Katariina Sourista
Eihän suomessa voi vielä homot ja lesbot mennä naimisiin. Kuitenkin kaikki median kirjoitukset kirjoittavat että Souri menee nyt naimisiin, EI vaan rekisteröivät parisuhteensa.
Miksi halutaan tahallaan kirjoittaa väärin.
Lisäksi Souri itse sanoo että menevät kirkkoon rukoushetkeen. Kuitenkin sanoo että -en ole koskaan mennyt ennen kirkossa naimisiin.
No tuokin on valhe. Ei mene nytkään, vaan rukoilemaan.
Ja mitähän hän sinne menee rukoilemaan, että Jumala siunaisi heidän lesboliittonsa?
Jumala ei siunaa samaa sukupuolta olevien liittoja. Mielestäni ev.lut kirkko on mennyt metsään jo pahasti, että edes pitää rukoushetkeä parisuhteen puolesta. Ikään kuin siunaavat heidän liittoa.
Ja kaiken lisäksi ev.lut kirkko twiittaa että onneksi olkoon. Kirkon pitäs olla kuuliainen raamatulle eikä huudella omiaan.
http://www.msn.com/fi-fi/viihde/julkkikset/katariina-souri-nelj%C3%A4tt…
Kommentit (3)
Samaa mietin itsekin.
Ja eikös tuo homoliitto aloite kumottu uudella aloitteella?
Koska uusi äänestys mahtaa olla?
Suvaitsemattomuus on sairasta.
Mutta Suomessa kirkko ei voi tällä hetkellä vihkiä samaa sukupuolta olevia avioliittoon, joten asia on ilmaistu väärin.
Sairasta