TIESITKÖ TÄTÄ: Yhdysvallat ei halua, että WTC-isku unohdetaan (propagandamerkitys)
Jo puolitoista vuosikymmentä televisiossa on yhä uudelleen ja uudelleen näytetty kansalle mitä kauheuksia nämä USA:n toimista hermostuneet terroristit saivat aikaiseksi.
Voisi kuvitella, että USA ei ole vieläkään - 15 vuotta myöhemmin - päässyt asiasta yli, vaan jaksaa jauhaa ja voivotella sitä yhä uudestaan ja uudestaan. Ei, ei todellakaan: USA on järjestelmällisesti rakentamassa WTC-iskuista globaalien sotatoimiensa oikeuttajaa. Kansalaisille pitää uskotella, että tällaista tapahtuu, mikäli emme sodi ympäri maapalloa. Kun sotiin ei muuten ole syitä, tartutaan tähän ainoaan oljenkorteen kynsin ja hampain.
Se on vain hassua, että armeijattomat maat ovat saaneet olla iskuilta turvassa, mutta satoja miljardeja puolustautumiseen käyttävät jenkit pelkäävät kaikkea! :D
Jenkit ovat pelkääviä, kauhukuvia maalaavia idiootteja, sorry vain. Eurooppalaisena voin vain nauraa.
Ps. Samalla USA tietysti vaikenee sotatoimiensa hirmuisista siviiliuhrimääristä....
Kommentit (2)
Ei tietenkään halua. Ensin järjestivät iskun saadakseen oikeutuksen terrorisiminkitkennälleen eli maailmanpoliisina hääräämiseen ja tiedustelutietoihin jne. Jos nyt annettaisiin asian unohtua, pitäisi tehtailla uusi isku.
Käydäänhän Suomessakin talvi- ja jatkosotaa yhä uudelleen joka vuosi isänpäivästä itsenäisyyspäivään.