Lue keskustelun säännöt.
Millaisesta tyylistä (hiukset, vaatteet) tykkäät, mutta et syystä tai toisesta voi sitä toteuttaa?
06.09.2016 |
Mä tykkäisin sellaisesta pitkästä, paksusta otsatukasta. Just selailin iltapierun sivuja ja näin kuvan takavuosien euroviisuvoittaja Loreenista: http://www.iltalehti.fi/viihde/2016090622270110_vi.shtml (Okei, tuo on ehkä vähän liiankin pitkä.) Mutta pitkä etutukka ei sovi mulla ollenkaan, kasvoni näyttävät todella rumilta otsiksen kanssa. Vaatteissa tykkäisin enemmän miesten tyyleistä, mutta miesten malliset vaatteet eivät sovi vartaloni mallille (leveä lantio, kapea vyötärö) lainkaan. Myöskään todella löysät vaatteet eivät laskeudu kauniisti päälläni, vaan jonkinlaista muotoa tai ryhtiä pitää olla, muuten näytän muumilta.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Pitäisin joka päivälle erilaisesta hienosta kampauksesta. Nutturoista, irtokiharoista, koristeista ja letityksistä. Minulla on kyllä pitkä tukka, mutta monesti laitan sen vain ponnarille.
Pitäisin hienoista materiaaleista valmistetuista vaatteista. Tahtosin hienoja kuvioituja silkki ja villavaatteita. Nyt on vain yksivärisiä, kun en ole löytänyt Suomesta kivoja väriyhdistelmiä. Tahtoisin mittojeni mukaan teetettyjä villa, silkki, puuvilla ym luonnonkuituisia vaatteita. Iholla hyväntuntuisia, ei karheita. Housuja, pitkiä hameita, polvimittaisia hameita, laadukaita sukkahousuja myös talveksi ulos. Minulla on istuvia farkkuja ja peruspaitoja. Viskoosi yms hameita, joita en osaa käyttää talvella ulkona.