Voinko tarjota nauravia nakkeja häissäni helmikuussa?
Kommentit (16)
Voit.
Naisille 100 grammaa ja lihaville miehille 200 grammaa.
Kyllä voi ja laskette tarkkaan kaikki vieraat, ettei tule ylilyöntejä. Teette selväksi, ettei kukaan saa hamstrata. Sinapit ja ketsupit voivat itse tuoda mukanaan.
Harmi, mutta et voi tarjota nakkeja helmikuussa. Ainoastaan kesäkuusta elokuuhun voi tarjota häissä nauravia nakkeja.
Ja kannattaa tarjota niitä jonkin sermin takaa sopivasti koska muuten on vierailla nakit silmillä.
Vierailija kirjoitti:
Voit.
Naisille 100 grammaa ja lihaville miehille 200 grammaa.
Tai, sitten voisit kyllä kysyä myös suoraan kutsussa vierailta, montako nakkia syövät. Ihmisillä on oikeasti niin yksilölliset nälät. Mä ja mun mies syödään vähän ja tultais ihan täyteen jo yhdestä jaetusta nakista.
Helmikuu on enemmän maksalaatikkokuu.
Melkeen sanoisin että jaatte kaikille ovella sellasen leimakortin johon tarjoilija sitten pistää leimoja sen mukaan montako nakkia kukin on ottanut.
Kyllä voit. Varaa runsaasti, niin riittää evääksikin. Mikäs sen ihanampaa kuin lämmin nakki hehkumassa taskussa helmihäistä kotiutuessa.
Soijanakkeja saa tarjoilla ympäri vuoden.Kyse on vain siitä syökö niitä edes kanttorin koira.
Tässä on sekin etu , että nakkien lisäksi siellä nauraa muutama muukin.
Helmikuu on juuri sopiva ajankohta nauraville nakeille :D
Mua ei kyllä naurata, tää on jo niin kulunut aihe... jotain uusia provoja kiitos!
frenchifier0 kirjoitti:
Melkeen sanoisin että jaatte kaikille ovella sellasen leimakortin johon tarjoilija sitten pistää leimoja sen mukaan montako nakkia kukin on ottanut.
Juu ja lähtiessä sitten kassa kautta. Leimoista näkee kätevästi paljonko on maksettavaa. Tässä on myös se hyvä puoli, ettei tarvitse hirveästi säännöstellä nakkien määrää eikä tule sitä noloa tilannetta, että jo kutsussa on kysyttävä kuinka monta nauravaa nakkia kukia aikoo syödä.
JUU totta kait voit tarjoa vaan, on nakit niin hyviäkin. 2 kpl riittävät.
Jos haluaa tarjota mahdollisimman vähän ruokaa ettei kulu rahaa, kannattaisi harkita sisäelimiä. Niitä harva pystyy syömään edes haarukallista saati 100 g.
Hot dog.