Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

TE joilla on VILKKAAT vauvat mahassa, mitä tarkoittaa vilkas?

Vierailija
03.03.2006 |

Siis kuvaile sen rytmiä niissä liikkeissä, tuntuuko joka tunti jotain, kokoajan jotain, joka toinen tunti jotain...miten? Onko minulla hiljainen vauva kun tunnen liikkeitä vain noin viisi-kuusi kertaa päivässä?

Varsinkin te joilla viikkoja alle 26, kertokaa :)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

loppuaikoina maha heilui puolelta toiselle ja tuli todella huono olo. Erittäin kurjaa tämä oli yöllä, kun saattoi mennä parikin tuntia, että vauva diskosi vatsassa niin ettei saanut yhtään nukuttua.

Vierailija
2/5 |
03.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Silloin kun olen liikkeessä, niin se nukkuu mutta oikeastaan muuten se potkii ihan koko ajan. Illallakin ainakin kolme tuntia putkeen saa " seurustella" vauvan kanssa. Yöllä kun herään vessaan niin vauva rupee heti sen jälkeen potkuttelemaan. Nyt menossa rv 25+2

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

vatsan ulkopuolelta näytti kuin Alien olis ollut mahassa=)

Vierailija
4/5 |
03.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

loppu ajasta, kun vauva oli jo kääntynyt, potkut osuivat aina samaan kohtaan kylkiluiden alle. kyllähän oli välillä kipeitä osumia. eikä todellakaan tarvinnut pitää kirja vauvan liikkeista. nyt 4 kk tyttö todella eloisa ja iloinen vauva =))

Vierailija
5/5 |
03.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tunnen liikkeitä muutamia kertoja päivässä eikä mitään discoja ole. Ja jo yhdeksännellä kuulla. EI ole koskaan häirinnyt esim. nukkumista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi neljä