Keski-ikäinen nainen-tarvitko seuraa kaikkiin menoihin?
Minulla ei ole seuraa läheskään aina ja käyn siksi teatterissa, matkoilla, museossa jne.yksin. Onko se teistä täyson tavallista vai pitääkö seuraa olla aina mukana?
Kommentit (8)
En kaipaa seuraa, käyn mielelläni yksin esim teatterissa tai matkustan.
Ihailen sinun itsevarmuuttasi tässä asiassa. Minä olisin kuin orpo piru, jos kävisin yksin noissa paikoissa. En kuitenkaan ole mikään erityisen sosiaalinen tyyppi, mutta tietyissä paikoissa kaipaan seuraa.
Mäkin käyn juuri näyttlyissä ja museoissa tai matkoilla yksin. Teatterissa väliajoilla olisi kiva kun olisi kaveri.
Heh. Mä en tarvitse seuraa mihinkään menoon. Käyn yksin ravintoloissa, museoissa, näyttelyissä, teattereissa, konserteissa, liikuntapaikoissa, harrastuksissa, matkoilla, lomilla.
Toki silloin tällöin voi olla mukana joku kumppanikin. Mutta en siis tarvitse sellaista, ei ole paikkaa, jonne en voisi mennä yksin.
Tarvitsen. Haluan jutella mm. syömisen ohessa, yksin ei oikein onnistu. Sama koskee matkoja, kenen kanssa ihailisin kaikkea jos matkustaisin yksin?
Vierailija kirjoitti:
Ei tarvitse olla seuraa kaikkeen, tai oikeastaan paljon mihinkään. Viihdyn hyvin yksinkin.
Sama täällä. Nautin kun ei tarvitse jutella kenenkään kanssa mitään.
Mulla olisi seuraakin mutta käyn mieluiten yksin etenkin kulttuuritilaisuuksissa. Esimerkiksi konsertissa tai oopperassa häiritsee, jos vieressä istuu joku tuttu (tuntemattomista ei väliä). Haluan keskittyä ihan täysillä musiikkiin, en mihinkään muuhun.
Väliajalla kahvipöydässä tai vessajonossa voin kyllä jutella ihmisten (tuttujen tai tuntemattomien) kanssa vaikutelmista, se on ihan ok.
Enimmäkseen käyn kyllä muuallakin yksin. Tykkään uppoutua asioihin ihan itsekseni.
Ei tarvitse olla seuraa kaikkeen, tai oikeastaan paljon mihinkään. Viihdyn hyvin yksinkin.